Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Į Lietuvą aplankyti savo karių atvyksta Vokietijos gynybos ministrė, susitiks su krašto apsaugos ministru R. Karobliu

2019.10.08
image

Spalio 10 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiks su į Lietuvą vizito atvykstančia Vokietijos gynybos ministre Annegret Kramp-Karrenbauer. Susitikime planuojama aptarti saugumo situaciją regione, dvišalį bendradarbiavimą, NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje reikalus ir kitus su saugumu susijusius klausimus. Be to, ministrai ketina kalbėti ir apie Europos Sąjungos bendrąją saugumo ir gynybos politiką bei prioritetinius darbus Vokietijai pirmininkaujant Europos Tarybai 2020 m. II pusmetį.

 

Lietuvos ir Vokietijos ministrai lankysis ir Rukloje, kur dislokuota Vokietijos vadovaujama NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė. Šiam tarptautiniam gynybos ir atgrasymo tikslais Lietuvoje dislokuotam vienetui Vokietija skiria ir didžiausią karių skaičių – per 600 karių. Šiuo metu grupėje tarnauja iš viso per 1,2 tūkst. karių iš šešių valstybių.

 

Lietuvą su Vokietija sieja itin sėkmingas ir rezultatyvus karinis bendradarbiavimas. Nuo 2004 m. Vokietija jau dešimt kartų rotavosi NATO oro policijos misijoje ir saugojo Baltijos šalių oro erdvę. Vokietija padeda modernizuoti Lietuvos karines pajėgas ir karinę techniką, pati investuoja į Lietuvos karinę infrastruktūrą. Nuo 2017 m. pradžios Vokietija vadovauja NATO priešakinių pajėgų bataliono grupei. 2018 m. Lietuvos kariuomenės Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“, į kurios sudėtį integruotas NATO batalionas, buvo priskirta Vokietijos kariuomenės divizijai. Tai leis abiejų šalių kariuomenėms įgyti didesnį suderinamumą ir efektyviau pasirengti įvairiems scenarijams. Lietuva taip pat išlieka aktyvi ir patikima Vokietijos partnerė dalyvaujant tarptautinėse misijose ir operacijose. Be to, Lietuva su Vokietijos gynybos pramone šiuo metu yra sudariusi didžiausius ginkluotės įsigijimo kontraktus (pvz., pėstininkų kovos mašinos „Vilkas“/ „Boxer“, sunkiosios savaeigės artilerijos sistemos PzH 2000, kt ).

 

Tai jau bus antras krašto apsaugos ministro R. Karoblio ir Vokietijos gynybos ministrės A. Kramp-Karrenbauer susitikimas. Pastarąjį kartą jie buvo susitikę per šių metų rugpjūčio pabaigoje Briuselyje vykusį Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikimą. A. Kramp-Karrenbauer Vokietijos gynybos ministre paskirta šių metų liepą.

 

Galimybės žiniasklaidai užfiksuoti Vokietijos gynybos ministrės vizitą Lietuvoje:

 

Rukla (Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomasis pulkas):

 

13.40 val. – Lietuvos ir Vokietijos gynybos ministrų atvykimas į Ruklą.

 

Programoje žiniasklaidai - karinės technikos ir ginkluotės apžiūra, Lietuvos ir Vokietijos gynybos ministrų susitikimas su spauda.

 

Planuojame reginio trukmė Rukloje apie 2 val.

 

Žiniasklaidos atstovai kviečiami atvykti į Ruklą iki 13.10 val. ( patikrai).

 

Žiniasklaidos atstovai, norintys nušviesti vizitą, kviečiami registruotis el. paštu [email protected]  iki trečiadienio, spalio 9 d., 15 val.

 

Registruojantis būtina nurodyti vardą ir pavardę, žiniasklaidos priemonę, kuriai atstovaujama, kontaktinius duomenis (mob. tel., el. pašto adresą). Nurodyti, kurioje programos dalyje ketinama dalyvauti.

 

Užsiregistravę žiniasklaidos atstovai atvykę į krašto apsaugos sistemos teritoriją su savimi privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir dokumentą, patvirtinantį atstovavimą žiniasklaidos priemonei.

 

Laisvai samdomi žurnalistai ir užsienio žiniasklaidos priemonėms atstovaujantys žurnalistai privalo akredituotis Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamente el. paštu [email protected]

 ir atsiųsti užpildytą anketą, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento ir redakcijos, kuriai planuojama teikti medžiagą publikuoti, patvirtinimo kopijas.

 

Kontaktinis asmuo žiniasklaidai Rukloje: Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadovybės brigados štabo karininkas vyr. ltn. Aleksandr Seliuk, tel. +370 638 89 219.

 

KAM  archyvo nuotrauka ( Lietuvos ir Vokietijos gynybos ministrai buvo susitikę šių metų rugpjūtį Briuselyje).

 

 

Daugiau apie NATO bataliono kovinę grupę rasite čia

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media