Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Krašto apsaugos viceministras – naujasis NATO vadovo pavaduotojas

2019.07.11
image

Krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas paskirtas NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoju organizaciniam valdymui (NATO Assistant Secretary General for Executive Management). Šiose pareigose jis bus atsakingas už NATO institucinį pokyčių valdymą: žmogiškųjų išteklių politiką, biudžeto planavimą, informacines technologijas, ryšius su kitomis NATO struktūros organizacijomis (NSPA, NCIA ir kt.) bei kasdienės NATO būstinės veiklos užtikrinimą.

 

Tai pirmas kartas, kai NATO vadovybėje pradeda dirbti Lietuvos atstovas.

 

„Greitai besikeičianti saugumo aplinka, technologiniai proveržiai, platus grėsmių spektras keičia institucijas, ir NATO – ne išimtis. Tam, kad įgyvendintų savo misiją – užtikrintų kolektyvinį saugumą, NATO privalo adaptuotis ir keistis kaip institucija. Tikiuosi, jog mano globali patirtis privačiame ir viešajame sektoriuje padės įgyvendinti reikalingus pokyčius NATO ir sustiprinti Aljansą – svarbiausią Lietuvos saugumo garantą“, - sako G. Jeglinskas.

 

Naująsias pareigas G. Jeglinskas pradės eiti spalį.

 

Krašto apsaugos viceministru G. Jeglinskas dirbo nuo 2017 metų vasario ir buvo joje atsakingas už krašto apsaugos sistemos (KAS) pirkimus ir įsigijimus. Jo darbo metu įgyvendinta KAS pirkimų reforma, po kurios visi pirkimai pagrįsti ilgalaikiu Lietuvos kariuomenės planavimu bei prioritetais, supaprastėjo jų valdymas ir procedūros, užtikrintas skaidrumas bei konkrečios atsakomybės. Centralizavus KAS pirkimus, 2018 m. įkurta Gynybos resursų agentūra, atsakinga už KAS viešųjų pirkimų organizavimą bei jiems skiriamų lėšų efektyvų naudojimą: pirkimų planavimą, rinkos analizę, pirkimų proceso skaidrumą ir sutarties įgyvendinimo kontrolę. Sustiprinus pirkimų rizikos valdymą, padaugėjo dalyvių KAS konkursuose, sumažėjo pretenzijų kiekis, racionaliau naudojamos biudžeto lėšos.

 

Iki darbo paskyrimo krašto apsaugos viceministru, G. Jeglinskas dirbo banko „Citigroup“ korporacinės bankininkystės viceprezidentu, taip pat šio banko kapitalo rinkų ir korporacinių finansų specialistu Sidnėjuje, Singapūre ir Tokijuje

 

G. Jeglinskas yra baigęs karo akademiją Vest Pointe, Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur įgijo politikos mokslų bakalauro laipsnį. Jis taip pat turi nacionalinio saugumo studijų magistro laipsnį, kurį jam suteikė Džordžtauno universitetas Vašingtone bei verslo administravimo magistrą, įgytą Kolumbijos verslo mokykloje Niujorke.

 

40 metų G. Jeglinskas taip pat yra Lietuvos kariuomenės atsargos karininkas, anksčiau tarnavęs Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje, žvalgybos karininku Antrajame operatyvinių tarnybų departamente prie Krašto apsaugos ministerijos.

Nuotraukos aut. Alfredas Pliadis (KAM)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media