Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Krašto apsaugos viceministras E. Misiūnas su JAV generolu aptarė Lietuvos kariuomenės įsigijimus

2019.11.04
image

 

Lapkričio 4 d. krašto apsaugos viceministras Eimutis Misiūnas susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų sausumos pajėgų paramos štabo vadu generolu majoru Jeff Drushal. Susitikime daugiausia dėmesio skirta planuojamiems Lietuvos kariuomenės įsigijimams iš JAV, tolesnei šios šalies paramai Lietuvos pajėgumų vystymui aptarti.

 

„Noriu padėkoti JAV, Lietuvos strateginei partnerei, už paramą mūsų šaliai. Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas dar niekad nebuvo toks intensyvus, tikiuosi, kad ateityje jis tik dar labiau suaktyvės“, - susitikime sakė krašto apsaugos viceministras E. Misiūnas. Jis pabrėžė, kad Lietuva tvirtai remia JAV buvimą Lietuvoje ir ypač JAV bataliono atvykimą į Lietuvą. „Esame pasirengę suteikti JAV kariams visas reikiamas sąlygas, kad jie galėtų tinkamai treniruotis“, - sakė viceministras.

 

Lietuva plečia karinius poligonus, gerina karinę infrastruktūrą, kuri reikalinga tiek Lietuvos, tiek sąjungininkų kariams treniruotis. „Atlikti infrastruktūros vystymo darbai poligone didina čia galinčių treniruotis sąjungininkų pasirengimą bei sąveikumą su Lietuvos kariais,“ – sakė viceministras. Be to, padedant JAV, praėjusiais metais Lietuvos kariuomenės poligone Kazlų Rūdoje buvo įrengta ir sertifikuota NATO standartus atitinkanti aviacijos šaudykla. Čia orlaiviai gali treniruotis šaudyti į antžeminius taikinius, o oro atakos vadovai veikti kartu su aviacija. Tuo tarpu poligone Pabradėje buvo įrengta sunkiosios ginkluotės įšaudymo šaudykla, kurioje inertiniais šaudmenimis gali šaudyti ir tankai. Per 2017-2019 metus į Pabradės poligoną JAV yra investavusios apie 4,1 mln. JAV dolerių.

 

Susitikime viceministras su JAV generolu aptarė ir šiuo metu vykdomus du pagrindinius Lietuvos įsigijimų projektus – iš JAV Vyriausybės Lietuvos kariuomenei bus nupirkta 200 šarvuotųjų kovinės paramos visureigių JLTV. Tuo siekiama sustiprinti esamus Lietuvos kariuomenės pajėgumus, užtikrinti Lietuvos kariuomenės mobilumą. Sutartį dėl visureigių įsigijimo Krašto apsaugos ministerija su JAV gynybos departamentu planuoja pasirašyti dar šį mėnesį. Kitas svarbus projektas –Lietuva iš JAV Vyriausybės planuoja įsigyti šešis sraigtasparnius UH-60 „ Black Hawk“. Įgyvendindama šį projektą Lietuva siekia atsisakyti sovietinės gamybos sraigtasparnių ir pereiti prie vakarietiškos platformos. Derybos dėl sraigtasparnių įsigijimo su JAV Vyriausybe bus pradėtos artimiausiu metu, siekiant sutartį pasirašyti iki 2020 m. pabaigos. Planuojama, kad pirmieji sraigtasparniai UH-60M Lietuvos kariuomenę pasiektų 2024 m. pabaigoje. Naujieji universalūs kariniai sraigtasparniai būtų naudojami paieškos ir gelbėjimo darbams, Lietuvos kariuomenės ir NATO priešakinių pajėgų bataliono užduotims vykdyti.

 

Gen. mjr. J. Drushal taip pat susitiko su Lietuvos kariuomenės vadu gen. mjr. Valdemaru Rupšiu, Gynybos resursų agentūros prie Krašto apsaugos ministerijos, Gynybos štabo atstovais.

 

JAV yra Lietuvos strateginė partnerė ir pagrindinė Baltijos regiono saugumą užtikrinanti sąjungininkė. Šalys bendradarbiauja įvairiose srityse, taip pat ir įsigijimų. Savo ruožtu, JAV, įgyvendindamos paramos saugumui programas Lietuvoje, yra daug investavusios į karinius poligonus ir kitą infrastruktūrą, Lietuvos karių rengimą, kt. Šių metų pradžioje Lietuva ir JAV pasirašė bendradarbiavimo planą, kuriuo siekiama užtikrinti veiklos tęstinumą ir tinkamą ilgalaikių projektų finansavimą.

 

Nuotraukos: A. Pliadis/ KAM  ir mjr. Tomas Balkus/LK

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media