Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Lietuva pasirengusi aktyviai tęsti bendradarbiavimą su Sakartvelu gynybos srityje

2019.11.06
image

Lapkričio 6 d. krašto apaugos viceministras Vytautas Umbrasas, dalyvaudamas Batumyje vykstančioje XIII kasmetinėje Sakartvelo (Gruzijos) gynybos ir saugumo konferencijoje, pabrėžė, kad Sakartvelas turi toliau tęsti namų darbus: vykdyti demokratines reformas, stiprinti institucijas bei visuomenės atsparumą kylančioms saugumo grėsmėms.

 

Viceministras V. Umbrasas paragino kartvelus didinti sąveikumą su NATO dalyvaujant įvairiose Aljanso pratybose ir operacijose bei patikino, kad Lietuva pasirengusi aktyviai tęsti bendradarbiavimą su Sakartvelu tiek dvišaliame, tiek NATO formate.

 

„Sakartvelo pasiekimai vykdant demokratines reformas yra matomi, teigiamai įtakoja šalies vystymąsi ir yra vertinami NATO ir Europos Sąjungos. Tačiau pastangos toliau vykdyti reformas ir tęsti namų darbus yra būtinos“, – akcentavo viceministras V. Umbrasas pasisakęs panelyje, skirtame aptarti Sakartvelo kelią į visateisę narystę Aljanse. Viceministras kartu paragino apsiginkluoti strategine kantrybe kol atsiras politinės sąlygos Sakartvelo visateisei narystei Aljanse.

 

Konferencijoje taip pat buvo diskutuojama apie kintančią Juodosios jūros regiono ir globalią saugumo situaciją, didėjančią Rusijos įtaką regione. Kartu buvo aptartos naujos grėsmės ir iššūkiai, pasirengimas atremti juos bei Sakartvelo kariuomenės transformacija ir jos pasirengimas tapti NATO nare – NATO atvirų durų politika.

 

Konferencijos paraštėse viceministras V. Umbrasas susitiko su Sakartvelo gynybos viceministre Lela Chikovani, kuri padėkojo Lietuvai už praktinę ir politinę paramą gynybos srityje ir pabrėžė aukštai vertinanti dvišalį bendradarbiavimą su Lietuva – Sakartvelo strategine partnere. Šiame susitikime viceministras V. Umbrasas taip pat akcentavo, kad Lietuva yra pasiruošusi tęsti bei stiprinti bendradarbiavimą su Sakartvelu dvišaliame, NATO ir ES formatuose.

 

Lapkričio 6-7 d. Batumyje vykstanti XIII-oji kasmetinė Sakartvelo gynybos ir saugumo konferencija yra unikalus ir didžiausias gynybai ir saugumui skirtas renginys regione. Jame dalyvauja aukšto rango politikai, saugumo ir gynybos ekspertai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, akademikai ir spaudos atstovai.

 

Gruzija siekia tapti NATO ir Europos Sąjungos nare. Po 2008 m. karo Rusija nepriklausomomis pripažino praėjusiame amžiuje apie atsiskyrimą paskelbusią Pietų Osetiją ir kitą atskilusį regioną Abchaziją. Tarptautinė bendruomenė Abchaziją ir Pietų Osetiją laiko okupuotomis Gruzijos teritorijomis.

 

Apie Lietuvos ir Sakartvelo bendradarbiavimą gynybos srityje

 

Lietuva ir Sakartvelas aktyviai bendradarbiauja karinėje srityje. Sakartvelo atstovai mokosi Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Lietuvos kariuomenės mokykloje, Karo medicinos tarnyboje, Baltijos gynybos koledže Estijoje. Taip pat vyksta aukšto rango vizitai, Lietuvos ir Sakartvelo karo akademijų anglų kalbos dėstytojų ir kadetų mainai. Lietuva konsultuoja Sakartvelo kolegas strateginės komunikacijos, kibernetinės gynybos ir kt. klausimais. Sakartvelo kariai dalyvauja pratybose Lietuvoje, o Lietuvos kariai vyksta į pratybas Sakartvele. Lietuva taip pat remia NATO ir Sakartvelo esminių priemonių paketo projektų įgyvendinimą – nuo 2015 m. Lietuva kartu su kitomis Šiaurės ir Baltijos šalimis padeda kurti bendrą NATO ir Gruzijos mokymo ir vertinimo centrą.

 

Taip pat Lietuva ir Sakartvelas intensyvina bendradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje vystant bendrų kibernetinių pratybų planą, keičiantis patirtimi kuriant kibernetinius įrankius. Šių metų pavasarį krašto apsaugos ministrai, Raimundas Karoblis ir Levan Izoria, pasirašė Ketinimų protokolą (angl. declaration of intent), pagal kurį planuojamas kartvelų dalyvavimas Kaune steigiamame Regioninio kibernetinio saugumo centro veikloje.

 

Nuotraukos KAM

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media