Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Lietuvos atstovai dalyvauja Europos atsako į kibernetinio saugumo krizes pratybose

2019.07.03
image

Krašto apsaugos ministerijos Kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų politikos grupės ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro prie KAM atstovai liepos 2–3 d. Paryžiuje dalyvauja Europos Sąjungos kibernetinio saugumo pratybose „Blue OLEx 2019“.

 

Šiose simuliacinėse stalo pratybose pagrindinis dėmesys skiriamas ES institucijų ir ES šalių narių bendradarbiavimui operaciniame lygmenyje reaguojant į kibernetinio saugumo krizes.

 

Pratybų dalyviai keleto tariamų scenarijų pagrindu svarstys, kokios krizių valdymo priemonės gali būti veiksmingiausios, jei ES nares ištiktų kibernetinio saugumo krizės.

 

Pratybų metu bus fiksuojamas operacinio lygmens Europos atsako į kibernetinio saugumo krizes formato sprendimai, kurie bus toliau vystomi ir ateityje papildys šiuo metu jau esančias techninio ir politinio lygmens Europos atsako į kibernetinio saugumo krizes procedūras.

 

Pasak pratybų organizatorių, Prancūzijos Nacionalinės informacinių sistemų saugumo agentūros (ANSSI), šios pratybos prasidės prie ES šalių narių, Europos Komisijos ir ES institucijų pastangų efektyviai ir kolektyviai valdyti dabartinius ir laukiančius kibernetinio saugumo iššūkius Europoje.

 

Pratybos „Blue OLEx 2019“ rengiamos pirmą kartą Prancūzijos ir Ispanijos iniciatyva, jose dalyvauja nacionalinių kibernetinio saugumo institucijų atstovai iš 23 ES šalių narių, taip pat atstovai iš Europos Komisijos, ES tinklų ir informacijos apsaugos agentūros (ENISA).

 

2017 m. Europos Komisija yra patvirtinusi rekomendacijas (angl. Blueprint), kuriomis ES šalims narėms ir ES institucijoms pasiūlyta susitarti dėl ES lygmens bendradarbiavimo ir dalijimosi duomenimis procedūrų, skirtoms valdyti stambius kibernetinio saugumo incidentus ir krizes. Tuomet buvo apibrėžti trys krizės valdymo lygmenys: politinis, operacinis ir techninis. Pagal ES tinklų ir informacinių sistemų saugumo direktyvą (TIS), jau yra sudarytas savanoriško šalių narių bendradarbiavimo techniniame lygmenyje formatas – tai pratybose „Cyber Europe“ sėkmingai išbandytas Reagavimo į kompiuterinius saugumo incidentus komandų (CSIRT) tinklas.

 

ANSSI nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media