Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Ministras susitiko su naujuoju Jungtinės Karalystės ambasadoriumi

2019.10.30
image

 

Spalio 29 d. krašto apsaugos ministras  Raimundas Karoblis susitiko  su paskirtuoju Jungtinės Karalystės ambasadoriumi Lietuvoje Brian Olley.  Ministras  su ambasadoriumi aptarė tarptautinę saugumo situaciją, dvišalį bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje.

 

Ministras su ambasadoriumi pasidžiaugė sėkmingu JK ir Lietuvos bendradarbiavimu. Taip pat pabrėžė, jog nepaisant JK išstojimo iš Europos Sąjungos, šalių bendradarbiavimas gynybos ir saugumo srityje išliks glaudus, kadangi mes aktyviai bendradarbiaujame NATO, Jungtinių ekspedicinių pajėgų, Šiaurės grupės formatuose. Savo ruožtu, ambasadorius išreiškė paramą Lietuvai ir pasiryžimą toliau stiprinti ir gilinti ryšius saugumo ir gynybos srityje.

 

Vienas iš svarbiausių Lietuvai projektų – mūsų dalyvavimas Jungtinės Karalystės vadovaujamose Jungtinėse ekspedicinėse pajėgose, veikiančiose kaip atgrasymo priemonė, bet kurios prireikus galėtų būti skirtos ir gynybai Baltijos regione.

 

Mūsų kariai drauge su Jungtinės Karalystės kariais yra dalyvavę tarptautinėse operacijose Irake ir Afganistane, vykdo bendras užduotis tarptautinėse karinėse pratybose tiek Lietuvoje, tiek Jungtinėje Karalystėje, kur semiasi abipusiai naudingos patirties. Taip pat Lietuvos kariai yra budėję Jungtinės Karalystės vadovaujamoje ES kovinėje grupėje kartu su kariais iš Airijos, Latvijos, Suomijos ir Švedijos.

 

Jungtinė Karalystė yra ne kartą siuntusi savo naikintuvus į Baltijos šalis dalyvauti NATO oro policijos misijoje.

 

Taip pat Lietuvos ir Jungtinės Karalystės kariai dalyvauja įvairiose tarptautinėse pratybose, kurios vyksta Lietuvoje ir Jungtinėje Karalystėje, ypač Jungtinių ekspedicinių pajėgų rėmuose.

 

Jungtinė Karalystė skiria po karininką į Vilniuje veikiančius NATO Pajėgų integravimo vienetą ir NATO Energetinio saugumo kompetencijų centrą.

 

 

 

Nuotrauka:  Alfredas Pliadis/KAM

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media