Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Aktualijos

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis vyks į ES gynybos ministrų susitikimą
2019.11.10
img

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis lapkričio 11-12 d. dalyvaus Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos gynybos ministrų susitikime Briuselyje.  Susitikime ministrai aptars ES nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) tolesnį  įgyvendinimą,  kalbės, kaip užtikrinti ES gynybos iniciatyvų geresnį suderinamumą.

null
Krašto apsaugos ministras Pabradėje aplankė NATO karius
2019.11.10
img

Vaizdo medžiaga: aut. Lukas Tamošiūnas/KAM

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir viceministras Eimutis Misiūnas šiandien lankėsi pratybose „Geležinis vilkas 2019 – II“ Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje, kur susipažino su pratybų eiga, apžiūrėjo infrastruktūrą, susitiko su pratybose dalyvaujančiais Lietuvos, NATO priešakinių pajėgų bataliono ir JAV rotacinių pajėgų kariais. Lapkričio 4 – 18 d. vykstančiose pratybose apie 4000 karių iš Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" dalinių, taip pat Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų batalionų treniruojasi planuoti ir atlikti puolimo bei gynybos operacijas.

 

 

null
Su JAV aptartas Regioninio kibernetinės gynybos centro kūrimas ir bendradarbiavimas užtikrinant 5G saugumą
2019.11.06
img

Lapkričio 4-8 d. Jungtinėse Amerikos Valstijose viešintis krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza su gynybos bei valstybės departamento atstovais aptarė Kaune steigiamo Regioninio kibernetinės gynybos centro tolesnį vystymą bei JAV pusės dalyvavimą šiame projekte.

 

null
Vyriausybė pritarė principinei kariuomenės struktūrai ir ribiniams skaičiams
2019.11.06
img

Lapkričio 6 d. Vyriausybė priėmė nutarimą dėl LR principinės kariuomenės struktūros nustatymo, krašto apsaugos sistemos personalo ribinio skaičiaus patvirtinimo įstatymo projekto, kurio tikslas – patvirtinti nuolatinę principinę kariuomenės struktūrą ir jai sukomplektuoti reikiamą krašto apsaugos sistemos personalo skaičių. Įstatymo projektą dar turės patvirtinti Seimas.

 „Naujuoju įstatymu bus nustatyta ne tik nuolatinė kariuomenės struktūra, bet ir jai sukomplektuoti reikiamo personalo ribiniai skaičiai, kurie bus keičiami ne kasmet, bet tik pasikeitus saugumo aplinkai, nacionalinio saugumo politikos prioritetams ir uždaviniams, krašto apsaugos sistemos finansavimui ar Lietuvos kariuomenės personalo komplektavimo poreikiams“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

 

null
Lietuva pasirengusi aktyviai tęsti bendradarbiavimą su Sakartvelu gynybos srityje
2019.11.06
img

Lapkričio 6 d. krašto apaugos viceministras Vytautas Umbrasas, dalyvaudamas Batumyje vykstančioje XIII kasmetinėje Sakartvelo (Gruzijos) gynybos ir saugumo konferencijoje, pabrėžė, kad Sakartvelas turi toliau tęsti namų darbus: vykdyti demokratines reformas, stiprinti institucijas bei visuomenės atsparumą kylančioms saugumo grėsmėms.

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys 2019 10 28–11-03
2019.11.04
img

Spalio 28 d. – lapkričio 3 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai 5 kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

null
Lietuvoje tarnaujantys NATO kariai kviečia susitikti Anykščiuose
2019.11.04
img

Lapkričio 7 d. į Anykščius susitikti su miesto bendruomene atvyksta NATO pajėgų integravimo vieneto, NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės ir kitų Lietuvoje tarnaujančių NATO pajėgų kariai. Tai dar vienas mūsų sąjungininkų Lietuvoje susitikimas iš renginių ciklo „NATO diena regione – ateik, pamatyk, sužinok!".

 

null
Krašto apsaugos viceministras E. Misiūnas su JAV generolu aptarė Lietuvos kariuomenės įsigijimus
2019.11.04
img

 

 

Lapkričio 4 d. krašto apsaugos viceministras Eimutis Misiūnas susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų sausumos pajėgų paramos štabo vadu generolu majoru Jeff Drushal. Susitikime daugiausia dėmesio skirta planuojamiems Lietuvos kariuomenės įsigijimams iš JAV, tolesnei šios šalies paramai Lietuvos pajėgumų vystymui aptarti.

 

null
Krašto apsaugos viceministras E. Kerza Vašingtone aptars kibernetinio saugumo klausimus
2019.11.03
img

Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza lapkričio 4–8 d. lankysis Vašingtone ir susitiks su Jungtinių Amerikos Valstijų pareigūnais, atsakingais už kibernetinį saugumą. Susitikimuose su gynybos, užsienio ir vidaus reikalų bei energetikos departamentų atstovais viceministras aptars dvišalį bendradarbiavimą kibernetikos srityje, tarptautinius kibernetinio saugumo klausimus.

null
Ministras dalyvaus tarptautinėje konferencijoje Edinburge
2019.10.31
img

Spalio 31 d. – lapkričio 2 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir gynybos politikos direktorius Robertas Šapronas dalyvaus tarptautinėje konferencijoje „Aurora Forum“ Edinburge, Jungtinėje Karalystėje.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media