Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 7
11 14
18 21
22 23 24 25 26 27
2 3 4

 

Aktualijos

Valstybės apdovanojimai įteikti šalies saugumui ir gynybai nusipelniusiems asmenims
2019.07.06
img

Liepos 6 d., minint Valstybės dieną, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė  aukščiausiais valstybiniais apdovanojimais apdovanojo ir šalies saugumui ir gynybai nusipelniusius asmenis.  

 

null
Minima Valstybės – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės – diena
2019.07.05
img

Liepos 6 d. Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybė, kariai dalyvauja renginiuose, skirtuose Valstybės dienai minėti – pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės valdovo, kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventė. Šiemet pirmą kartą liepos 6-ąją minime ir „Tautiškos giesmės“ dieną.

null
NATO pajėgų sudėtyje į Iraką vyksta septyni Lietuvos kariai
2019.07.05
img

Liepos 7 d. į Iraką pusmečio budėjimui išvyksta septyni Lietuvos kariuomenės Ryšių ir informacinių sistemų bataliono Perdislokuojamojo ryšių ir informacinių sistemų modulio (PRISM) kariai. Į budėjimą kariai vyksta NATO ryšių bataliono sudėtyje, kuris šiuo metu budi NATO Greitojo reagavimo pajėgose (NRF).

null
Krašto apsaugos ministras R. Karoblis sveikina JAV dėl sprendimo dislokuoti Lenkijoje daugiau karių, tačiau ragina imtis sprendimų dėl oro gynybos ir gynybos planų
2019.07.03
img

„Sveikiname Jungtinių Amerikos Valstijų sprendimą padidinti JAV karių skaičių Lenkijoje – tai ypatingai reikšmingas žingsnis stiprinant atgrasymą mūsų regione. Tačiau turime toliau dėti pastangas drauge su JAV ir Aljansu sprendžiant oro gynybos bei sąjungininkų pajėgų greito perdislokavo į Baltijos regioną problemas”, - pareiškė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, šiandien Gdanske, Lenkijoje, susitikęs su JAV Kongreso Helsinkio komisija. Ši vyriausybinė JAV komisija nagrinėja ir teikia rekomendacijas saugumo stiprinimo klausimais bei siekia stiprinti JAV ir Europos valstybių bendradarbiavimą gynybos ir saugumo srityje.

null
Lietuvos atstovai dalyvauja Europos atsako į kibernetinio saugumo krizes pratybose
2019.07.03
img

Krašto apsaugos ministerijos Kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų politikos grupės ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro prie KAM atstovai liepos 2–3 d. Paryžiuje dalyvauja Europos Sąjungos kibernetinio saugumo pratybose „Blue OLEx 2019“.

Šiose simuliacinėse stalo pratybose pagrindinis dėmesys skiriamas ES institucijų ir ES šalių narių bendradarbiavimui operaciniame lygmenyje reaguojant į kibernetinio saugumo krizes.

null
Aptartos Lietuvos ir Rumunijos karinio bendradarbiavimo perspektyvos
2019.07.03
img

Liepos 3 d. Krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas susitikęs su Rumunijos ambasadoriumi Lietuvoje Dan Adrian Balanescu aptarė Lietuvos ir Rumunijos dvišalio ir daugiašalio karinio bendradarbiavimo perspektyvas.

 

„Vienodas požiūris į grėsmes formuoja panašų požiūrį į NATO, Europos Sąjungą ir nacionalines gynybos formavimo strategines kryptis. Tai leidžia stiprinti karinį bendradarbiavimą įvairiuose dvišaliuose ir regioniniuose formatuose, įskaitant bendradarbiavimą Trijų jūrų iniciatyvos ir Bukarešto 9 formatuose“, – susitikime pabrėžė viceministras G. Jeglinskas.

null
Patvirtintos artimiausių metų valstybės kibernetinio saugumo stiprinimo priemonės
2019.07.03
img

Lietuvoje per artimiausius metus bus kuriamos geresnės sąlygos visuomenei saugiai naudotis informacinių ir ryšių technologijų teikiamomis galimybėmis, taip pat efektyviai ir laiku identifikuoti kibernetinius incidentus, plėtoti mokslo, technologijų bei inovacijų vystymąsi. Tai numatoma liepos 3 d. Vyriausybės patvirtintame Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos įgyvendinimo 2019–2021 m. tarpinstituciniame veiklos plane.

null
Nuo liepos 1 d. pradėjo veikti biudžetinė įstaiga „Kertinis valstybės telekomunikacijų centras“
2019.07.02
img

Valstybės įmonė „Infostruktūra" pertvarkyta į biudžetinę įstaigą „Kertinis valstybės telekomunikacijų centras", kuri savo veiklą pradėjo nuo š. m. liepos 1 dienos.

Visa informacija biudžetinės įstaigos „Kertinis valstybės telekomunikacijų centras“ interneto svetainėje: http://kvtc.gov.lt.

null
Į tarptautines misijas Afganistane, Irake ir Ukrainoje išlydėti Lietuvos kariai
2019.07.02
img

Liepos 3 d. Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione išlydėti kariai, išvykstantys į misijas Afganistane, Irake ir Ukrainoje. Jiems buvo įteiktos Karinių jūrų pajėgų kapeliono komandoro leitenanto Remigijaus Monstvilo pašventintos Lietuvos Respublikos vėliavos.

null
Kariuomenėje įkurtuvės: brg. gen. M. Pečiulionio artilerijos batalionas įsikraustė į naujus namus Šilalės r.
2019.07.01
img

Vaizdo medžiaga (aut. srž. sp. Lukas Tamošiūnas)

 

Liepos 1 d. į savo nuolatinę dislokacijos vietą Pajūrio miestelyje (Šilalės r.) įsikėlė Lietuvos kariuomenės motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ brg. gen. M. Pečiulionio artilerijos bataliono kariai. Miestelio centrinėje aikštėje batalionui buvo įteikta kovinė vėliava.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media