Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
20 21 22 23 24 26
27 29 31 1 2

 

 

Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: 2019 08 05 – 2019 08 11

2019.08.12
image

Rugpjūčio 5 - 11 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai 9 kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos (RF) karinių orlaivių:

 

Rugpjūčio 5 d. NATO oro policijos naikintuvai atpažino du RF orlaivius SU-27, pakilusius iš RF Kaliningrado srities ir tarptautine oro erdve lydėjusius RF orlaivį TU-142, pakilusį iš RF žemyninės dalies. Orlaiviai skrido be veikiančių radiolokacinių atsakiklių, skrydžio planų neturėjo, radijo ryšio su Regioniniu skrydžių valdymo centru (RSVC) nepalaikė.

 

Rugpjūčio 5 d. NATO oro policijos naikintuvai atpažino du RF orlaivius SU-27, skridusius iš RF Kaliningrado srities į Latvijos skrydžių informacijos regioną (FIR) ir atgal. Orlaiviai skrido be veikiančių radiolokacinių atsakiklių, skrydžio planų neturėjo, radijo ryšio su RSVC nepalaikė.

 

Rugpjūčio 6 d. NATO oro policijos naikintuvai atpažino RF orlaivį TU-134, kuris virš Baltijos jūros dėl blogų oro sąlygų įskrido į LR oro erdvę. Orlaivis skrido su įjungtu radiolokaciniu atsakikliu, skrydžio planą turėjo, radijo ryšį su RSVC palaikė.

 

Rugpjūčio 6 d. NATO oro policijos naikintuvai atpažino du RF orlaivius SU-27 ir du RF orlaivius IL-38, skridusius tarptautine oro erdve iš RF Kaliningrado srities į RF žemyninę dalį. Orlaiviai skrido be veikiančių radiolokacinių atsakiklių, skrydžio planų neturėjo, radijo ryšio su RSVC nepalaikė.

 

Rugpjūčio 7 d. NATO oro policijos naikintuvai atpažino RF orlaivį AN-26, skridusį tarptautine oro erdve iš RF Kaliningrado srities į RF žemyninę dalį. AN-26 skrido be veikiančio radiolokacinio atsakiklio, skrydžio planą turėjo, radijo ryšį su RSVC palaikė.

 

Rugpjūčio 8 d. NATO oro policijos naikintuvai atpažino RF orlaivį TU-142, skridusį iš RF žemyninės dalies į Baltijos jūros tarptautinę oro erdvę ir atgal į RF žemyninę dalį, ir du RF orlaivius SU-30, skridusius iš RF Kaliningrado srities į Baltijos jūros tarptautinę oro erdvę ir atgal į Kaliningrado sritį. TU-142 ir du SU-30 skrido be radiolokacinių atsakikliu, skrydžio planų neturėjo, radijo ryšio su RSVC nepalaikė.

 

Rugpjūčio 8 d. NATO oro policijos naikintuvai atpažino RF orlaivį SU-27, skridusį tarptautine oro erdve iš RF Kaliningrado srities į Baltijos jūros tarptautinę oro erdvę ir atgal į RF Kaliningrado sritį. SU-27 skrido be radiolokacinio atsakiklio, skrydžio plano neturėjo, radijo ryšio su RSVC nepalaikė.

 

Rugpjūčio 8 d. NATO oro policijos naikintuvai atpažino du RF orlaivius SU-30, skridusius tarptautine oro erdve iš RF Kaliningrado srities į Baltijos jūros tarptautinę oro erdvę ir atgal į RF Kaliningrado sritį. Abu SU-30 skrido be radiolokacinio atsakiklio, skrydžio plano neturėjo, radijo ryšio su RSVC nepalaikė.

 

Rugpjūčio 10 d. NATO oro policijos naikintuvai atpažino du RF orlaivius SU-27, skridusius tarptautine oro erdve iš RF Kaliningrado srities į Baltijos jūros tarptautinę oro erdvę ir atgal į RF Kaliningrado sritį eskortuoti RF orlaivio TU-134, skridusio iš RF žemyninės dalies į Kaliningrado sritį. Abu orlaiviai SU-27 skrido be radiolokacinio atsakiklio, skrydžio plano neturėjo, radijo ryšio su RSVC nepalaikė, orlaivis TU-134 skrido su radiolokaciniu atsakikliu, skrydžio planą turėjo, radijo ryšį su RSVC palaikė.

 

Asociatyvi nuotrauka / aut. Filip Modrzejewski

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media