Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 2 4
10 11 12
17 18
20 23 24 25
27 29 30

 

Stiprinamas Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas gynybos srityje

2019.02.21
image

Stiprinant Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą vasario 21 d. Varšuvoje susitiko Lietuvos ir Lenkijos krašto apsaugos ministrai. Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis su Lenkijos krašto apsaugos ministru Mariuszu Blaszczaku (Mariusz Błaszczak) aptarė saugumo ir gynybos klausimus, akcentuodami dvišalio karinio bendradarbiavimo svarbą. Ministrai taip pat pasirašė du dvišalius susitarimus dėl Lietuvos ir Lenkijos kariuomenių brigadų afiliacijos su tarptautiniu Šiaurės Rytų divizijos štabu ir dėl saugaus ryšio, skirto keistis radarų duomenimis, sukūrimo.

 

„Oro gynybos užtikrinimas išlieka didelis saugumo iššūkis mūsų regione. Nacionalinių oro gynybos pajėgumų plėtojimas yra svarbus atgrasymo ir gynybos elementas, tačiau siekiant užtikrinti patikimą viso regiono gynybą kartu su partneriais būtina vystyti vieningą oro gynybos sistemą. Sutarties dėl radarų duomenų apsikeitimo pasirašymas yra puikus bendradarbiavimo pavyzdys, reikšmingai prisidedantis prie tokios sistemos kūrimo“, – sako krašto apsaugos ministras R. Karoblis, komentuodamas pasirašytą techninį susitarimą.

 

Ministrai taip pat pasirašė ketinimų protokolą dėl Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ ir Lenkijos kariuomenės 15-osios mechanizuotosios brigados afiliacijos su Elblonge, Lenkijoje, veikiančiu tarptautiniu Šiaurės Rytų divizijos štabu.

 

Pasak krašto apsaugos ministro R. Karoblio, Lietuvos ir Lenkijos brigadų afilijavimas NATO divizijos štabui reikšmingai sustiprins abiejų šalių pasirengimą veikti kartu ginant Suvalkų koridorių krizės ir karo metu. Šio susitarimo pagrindu taikos metu Lietuvos ir Lenkijos brigados tarptautinės Šiaurės Rytų divizijos rėmuose koordinuos planavimą, vykdys bendrus karinius mokymus ir pratybas bei keisis žvalgybine informacija. Ši afilijacija reikšmingai prisidės prie NATO atgrasymo ir gynybos stiprinimo Aljanso rytiniame sparne, užtikrins didesnį Suvalkų koridoriaus saugumą.

 

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės delegacijos sudėtyje su oficialiu vizitu lankosi Lenkijoje vasario 21-22 dienomis. Vizito metu vyko susitikimai su Lenkijos Respublikos Prezidentu, Seimo ir Senato maršalkomis bei Ministru Pirmininku. Taip pat delegacijos planuoja vykti į Liubliną, kur dislokuotas Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKBRIG štabas.

 

Nuotraukų autorius: eil. Wojciech Król (Lenkijos krašto apsaugos ministerija)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media