Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Vilniuje įvyko susitikimas dėl kibernetinių greitojo reagavimo komandų techninių sprendimų

2019.07.12
image

Lietuvos koordinuojamas Europos Sąjungos Kibernetinių greitojo reagavimo komandų kūrimo projektas yra sparčiai vystomas. Krašto apsaugos ministerijoje liepos 12 d. susitikę projekte dalyvaujančių ES valstybių narių atstovai keitėsi idėjomis ir diskutavo dėl būsimo bendro kibernetinių įrankių rinkinio (angl. cyber toolkit).

 

Kibernetinėms greitojo reagavimo komandoms reikalingas rinkinys suteiks šalims reikalingą pajėgumą kibernetinių incidentų valdymui. Susitikimo metu buvo aptarti kiekvienos šalies poreikiai ir bendra vizija. Šalių narių atstovai planavo galimus tokio įrankio finansavimo mechanizmus ir aptarė rinkinio vystymo planą.

Kibernetinių įrankių rinkinio viziją ruošia ir derina Lietuvos inicijuoto projekto „Kibernetinės greitojo reagavimo komandos ir savitarpio pagalba kibernetinio saugumo srityje“ atstovai iš Estijos, Kroatijos, Lenkijos, Nyderlandų, Rumunijos ir Suomijos.

 

Kuriamas bendras kibernetinių įrankių rinkinys padės užtikrinti būtiną komandų techninį aprūpinimą, o tai yra vienas iš veiksnių lemsiančių ilgalaikę projekto sėkmę.

 

ES kibernetinių greitojo reagavimo komandų kūrimo projekte dalyvauja 7 ES šalys – Estija, Kroatija, Lenkija, Lietuva, Nyderlandai, Rumunija ir Suomija. Dar 6 ES šalys – Belgija, Graikija, Ispanija, Prancūzija, Slovėnija ir Vokietija – yra šio projekto stebėtojos.

 

ES Nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) formate vystomas Lietuvos projektas „Kibernetinės greitojo reagavimo komandos ir savitarpio pagalba kibernetinio saugumo srityje“ yra vienas labiausiai įgyvendinimo prasme pažengusių projektų. Šio projekto koordinavimui vadovauja Krašto apsaugos ministerijos Kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų politikos grupės ekspertai.

 

Nuotraukų aut srž. sp. Lukas Tamošiūnas

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media