Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Pratybose "RUDENS GRIAUSTINIS 2001" – svečių ir žiniasklaidos diena

2001.11.30
Gruodžio 1 d., šeštadienį, brigada "Žemaitija" aukšto rango svečius ir žurnalistus kviečia į savo pratybų "RUDENS GRIAUSTINIS 2001" svečių dieną.
Centriniame kariuomenės poligone Pabradėje mokymų vadavietėje 10 val. – "RUDENS GRIAUSTINIS 2001" pristatymas – apie pratybų scenarijų, tikslus, pratybose naudojamą techniką ir ginkluotę, brigadą ir pan.
10.35 val. – šaudymo pratybos. Brigados "Žemaitija" kariai – profesionaliosios tarnybos ir šauktiniai – šaudys koviniais šaudmenimis iš 120 mm minosvaidžių, taip pat iš granatsvaidžių ir šaulių ginklų.
Šaudant iš granatsvaidžių ir kitų šaulių ginklų skraidys aviacija, kuri turi didelį psichologinį poveikį mūšio metu.
Žurnalistams taip pat bus suteikta galimybė pabendrauti su kariais, kartu su Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio bataliono kariais papietauti jų dislokacijos vietoje.
Svečių dieną ketina dalyvauti krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius, kariuomenės vadas gen. mjr. Jonas Kronkaitis, padalinių vadai.
Gruodžio 1-oji – brigadai "Žemaitija" ypatinga ne tik dėl atsakingų pratybų, bet ir dėl to, kad šeštadienį sukanka dveji metai, kai įkurta brigada "Žemaitija".
Priminsime, kad "RUDENS GRIAUSTINIS" - tai jau antrus metus rengiami brigados "Žemaitija" taktiniai mokymai su kovine šaudyba. Prasidėjusios lapkričio 26 d., jos tęsis iki gruodžio 2-osios.
Pratybų tema – "Batalionas puolime, batalionas gynyboje" su koviniu šaudymu iš minosvaidžių, prieštankinių ir šaulių ginklų. Padaliniai šaudo būrio sudėtyje dienos ir nakties metu. Ypač sudėtingas šaudymas naktį.
Mokymuose dalyvauja per 800 karių, 147 vienetai įvairios karinės technikos bei 4 lėktuvai. Visa tai iš MPB "Žemaitija" štabo, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio, Kunigaikščio Vaidoto, taip pat iš Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų, Juozo Vitkaus inžinerijos batalionų, karinių oro bei savanorių pajėgų.
Dalyvauja ne tik profesionaliosios tarnybos kariai, bet ir šauktiniai. Kai kuriems iš jų šios pratybos – vienas paskutiniųjų išbandymų prieš tarnybos pabaigą. Tačiau pratybose dalyvauja ir vėlesnių šaukimų kariai.
Pratyboms vadovauja Motorizuotosios pėstininkų brigados "Žemaitija" vadas pulkininkas leitenantas Česlovas Šlėgaitis.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media