Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Baltijos šalys kartu siekia narystės NATO

2001.12.07
Baltijos šalys bendradarbiauja siekdamos stiprinti savo nacionalinius gynybinius pajėgumus ir vystyti sąveikumą su NATO
Šį penktadienį, gruodžio 7 d., Vilniuje baigėsi dviejų dienų Baltijos vadybos grupės susitikimas. Jame dalyvavo trijų Baltijos šalių Gynybos ministerijų departamentų vadovai.
Susitikime aptarti Baltijos projektai BALTBAT, BALTRON, BALTNET, BALTDEFCOL, jų statusai ir perspektyvos. Buvo nuspręsta toliau tęsti projektus pagal šiuo metu patvirtintus ilgalaikio vystymo bei metinių veiksmų planus. Taip pat pabrėžta, kad šių projektų reikšmė kelyje į NATO laikui bėgant netik kad nemažėja bet yra žymiai išaugusi.
Baltijos batalionas BALTBAT įkurtas 1994 m. BALTBAT vadas – Lietuvos karininkas mjr. Darius Petryla. Batalionas turi apmokymo bazę ir remiasi nacionaliniais batalionais kiekvienoje Baltijos valstybėje. Lietuvoje toks batalionas yra Rukloje. 1999 – 2001 m. BALTBAT buvo pertvarkytas iš taikos palaikymo bataliono į pilno pajėgumo pėstininkų batalioną su integruotais prieštankiniais ir ugnies paramos (minosvaidžių) padaliniais, galintį vykdyti visų rūšių tarptautines taikos operacijas.
Baltijos valstybių oro erdvės stebėjimo sistema BALTNET išaugo iš JAV 1995 metais Vidurio Europos šalims pasiūlytos Regioninės oro erdvės iniciatyvos. Sistemos tikslas – sukurti vientisą oro erdvės virš Baltijos valstybių regiono vaizdą bei perduoti apdorotą informaciją į nacionalinius centrus Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, o prireikus ir kitoms šalims. Tai leidžia Baltijos valstybėms efektyviau kontroliuoti savo oro erdvę, užtikrinti jos nepažeidžiamumą bei orlaivių skrydžių saugumą.
Baltijos karinė jūrų eskadra BALTRON nuo 1997 m. padedant Vakarų valstybėms, kuria bendrą karinę jūrų eskadrą, kurios tikslas – vykdyti nesprogusios amunicijos nukenksminimo operacijas Baltijos jūroje, o ateityje dalyvauti jūriniame taikos operacijų vienete.
Baltijos gynybos koledžas BALTDEFCOL rengia Baltijos valstybių štabų karininkus, kurie tarnaus savo šalių gynybos ministerijose, kariuomenių ir tarptautiniuose (pavyzdžiui, NATO) štabuose nuo brigados lygio ir aukščiau, bus gynybos atašė arba dėstys karo mokslus nacionalinėse karo akademijose.
Dauguma koledžo dėstytojų yra Vakarų šalių karininkai. Mokymo turinys pritaikytas konkrečioms Baltijos valstybių sąlygoms, atsižvelgiant į jų geostrateginius ypatumus ir turimas karines pajėgas. Mokymo procese stengiamasi kuo daugiau taikyti NATO procedūras ir standartus.
Viešųjų ryšių departamentas
Nuotraukoje: Baltijos batalionas BALTBAT dalyvauja tarptautinėse pratybose Lietuvoje AMBER HOPE 2001.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media