Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
9 11 12 14 15
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Karo lakūnai nuo šiol budės dviejuose paieškos ir gelbėjimo postuose

2001.12.14
Nuo šiol paiešką ir gelbėjimą karo lakūnai galės vykdyti dar efektyviau.
Gruodžio 17 d. 11 val. Kaune, Fredoje (Bakanausko 29), atidaromas antrasis Karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo postas. Jame nuo šiol kas savaitę budės Antrosios aviacijos bazės sraigtasparnių įgulos.
Iškilmingo atidarymo metu Kauno įgulos kapelionas kpt. Tomas Karklys pašventins naująjį KOP Paieškos ir gelbėjimo postą.Antrosios aviacijos bazės vadas majoras Kazimieras Maskoliūnas sakė, kad pagrindinės postų užduotys – paieškos ir gelbėjimo darbai virš Lietuvos Respublikos teritorijos ir teritorinių vandenų, taip pat transplantacijai, replantacijai ar mikrochirurginėms operacijoms reikalingų organų ar audinių transportavimas.
Toks postas Kaune buvo labai reikalingas, nes Kaunas – Lietuvos centras, iš jo patogiausia pasiekti bet kurį Respublikos tašką. Iki šiol veikė vienas Karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo postas pajūryje – Nemirsetoje.
Įsteigti tokius gelbėjimo postus Vyriausybė įpareigojo Karines oro pajėgas 1996 metais, bet dėl lėšų trūkumo postas Kaune anksčiau nebuvo įsteigtas.
Karinės oro pajėgos turi 3 suremontuotus sraigtasparnius gelbėjimui su šiuolaikine navigacine įranga, lokatoriais, kita reikalinga įranga. Danijos Karalystės dėka šiuose sraigtasparniuose įmontuoti 3 skirtingi gelbėjimo plaustai, vakuuminiai neštuvai, gaisro gesinimo siurblys, medicininė įranga, gelbėjimo liemenės, asmeninės pilotų valtys, krepšiai kelti vaikui ir kroviniui iki 200 kilogramų, kita.
Sraigtasparnių įgulos yra nuolat treniruojamos, keliama jų kvalifikacija.
Karo lakūnai iš Paieškos ir gelbėjimo posto Nemirsetoje yra išgelbėję skendusius žvejus, laivu plaukiojusius poilsiautojus, perskraidinę donorų, skubiai transportavę susižeidusius žmones.
Mjr. Viktoras Krivobokas, Antrosios aviacijos bazės štabo viršininkas akcentavo, kad sraigtasparniai keliami tik kraštutiniais atvejais.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media