Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Krašto apsaugos ministras baigė vizitus Turkijoje ir Rumunijoje

2001.12.07
Rumunijoje viešintį krašto apsaugos ministrą Liną Linkevičių gruodžio 6 d. priėmė šalies prezidentas Ion Iliescu.
Susitikime buvo pažymėta, kad tolokai viena nuo kitos esančias šalis sieja bendras tikslas – tapti Europos Sąjungos ir NATO narėmis.Todėl abiem valstybėm naudinga keistis pasirengimo integruotis į tarptautines struktūras patirtimi.
Kitais metais Bukarešte bus rengiamas vadinamojo "Vilniaus dešimtuko" – narystės NATO siekiančių šalių atstovų susitikimas. Pokalbyje pabrėžta, kad plėtojami dvišaliai ryšiai padės sukonkretinti būsimų politinių diskusijų darbotvarkę.
Prezidentas I.Iliescu gerai įvertino Lietuvos patirtį regioninio bendradarbiavimo projektuose, jo nuomone, palankiai plėtojamus santykius su Rusija..
Lietuvos krašto apsaugos ministro L.Linkevičiaus ir Rumunijos gynybos ministro Ioan Mircea Pascu susitikime buvo kalbama apie galimus NATO plėtros variantus, vykstančią antiteroristinę kampaniją, kaip jos įtakoje keičiasi politinės realijos.
Rumunija, rengdamasi narystei NATO, pertvarko savo kariuomenę, mažina kariškių skaičių. Neseniai patvirtintame biudžete buvo padidintos išlaidos gynybos poreikiams. Lėšos krašto apsaugai sudarys 2,43 procentus nuo bendrojo vidaus produkto.
Šio vizito metu buvo pasirašytas dvišalio bendradarbiavimo planas 2002 metams. Jame numatoma keistis ekspertais, aktyviau dalyvauti karinėse pratybose, rengti dvišalius santykius stiprinančių susitarimų projektus.
Bukarešte ministras L.Linkevičius susitiko su Rumunijos parlamento Gynybos komiteto nariais, Užsienio reikalų ministerijos pareigūnais.
Kartu su krašto apsaugos ministru Rumunijoje lankosi Lietuvos kariuomenės lauko (sausumos) pajėgų vadas brigados generolas Valdas Tutkus.
Gruodžio 7 d. pavakare L.Linkevičius grįžta Vilnių.
Krašto apsaugos ministro atstovė spaudai Rita Grumadaitė
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media