Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Lankėsi Jungtinės Karalystės karinis atstovas prie NATO

2001.12.07
Lietuvos gynybos planai yra gerai parengti, jų nereikės keisti ir po NATO viršūnių susitikimo Prahoje, kur bus priimtas sprendimas dėl tolesnės Aljanso plėtros. Tokią nuomonę gruodžio 7 d. susitikime su krašto apsaugos viceministru Povilu Malakausku pareiškė Jungtinės Karalystės karinis atstovas prie NATO generolas leitenantas Kevinas Oā€™Donoghue.
P.Malakauskas pabrėžė, kad siekiant sutelkti šalies resursus ginkluotųjų pajėgų pertvarkai orientuojamasi ne į kiekybinius rodiklius, o karinės parengties kokybę. Generolas leitenantas pritarė šiai reformos krypčiai, teigdamas, kad "kokybė yra nepalyginami geresnis dalykas už kiekybę" .
Svečias gerai įvertino Lietuvos iniciatyvas dalyvauti regioniniuose karinio bendradarbiavimo projektuose, kurių dėka gimė Baltijos batalionas BALTBAT , Lietuvos ir Lenkijos batalionas LITPOLBAT. Pasak K.Oā€™Donoghue tokie padaliniai palyginti greitai gali sudėtine integruoto junginio dalimi.
Viceministras P.Malakauskas kalbėjo apie retkarčiais kylančias abejones - gal taikos palaikymo pajėgoms skiriamas lėšas verčiau investuoti krašto savigynai stiprinti. Generolo leitenanto K.Oā€™Donoghue įsitikinimu, labai svarbu dalyvauti taikdarystės misijose. Tai suteikia galimybę bendradarbiauti su kitų šalių kariškais, gerinti tarptautinių padalinių sąveikumą. "Dalyvavimas taikos palaikymo operacijose yra jūsų indėlis į savigyną", - sakė K.Oā€™Donoghue.
Jungtinės Karalystės atstovas prie NATO gruodžio 6-7 d. Lietuvoje viešėjo su pažintiniu vizitu. Jis susitiko su Lietuvos kariuomenės vadovybe, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariais, lankėsi Lietuvos karo akademijoje, kariniuose padaliniuose.
Ministro atstovė spaudai Rita Grumadaitė
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media