Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
26
29 30 31 3

 

 

Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. Jonas Kronkaitis per kūčias ir šv. Kalėdas lankysis kariniuose vienetuose ir švęs kartu su kariais.

2001.12.22
Pirmadienį (gruodžio 24d.) Kariuomenės vadas susitiks su Oro gynybos būriu, kuris dislokuotas prie Ignalinos atominės elektrinės ir vykdo oro erdvės virš AE apsaugą. Šiomis dienomis kariai persikėlė į AB "Vilstata" naujai sumontuotus, lengvų konstrukcijų namelius, todėl galės šventes švęsti šiltai ir jaukiai įsikūrę. Iki šiol jie gyveno lauko stovyklos sąlygomis šildomose palapinėse. Gen. mjr. J.Kronkaitis apžiūrės naujas patalpas, domėsis, ar nėra kokių nors problemų, poreikių, papietaus kartu su profesionaliosios tarnybos kariais. Kol kas Oro gynybos batalione tarnauja profesionalai, tik 2002 metais numatoma, kad į šį batalioną ateis tarnauti ir šauktiniai.
Kūčių vakarienę valgyti Kariuomenės vadas sės prie vieno stalo su kariuomenės Arsenalo kareiviais Linkaičiuose. Šie metai Arsenalo vadovybei ir čia tarnaujantiems kariams buvo tikrai nelengvi: teko palaidoti du šauktinius. Pavasarį keičiantis sargybos pamainai neatsargiai elgiantis su ginklu buvo nušautas eilinis Donatas Buzius, o prieš savaitę nakties sargybos metu nusišovė eilinis Žydrūnas Naujokaitis. Šiaulių įgulos kapelionas kpt. Tomas Reinys palaimins šventinį stalą ir pakvies karius pagerbti žuvusius draugus. Kariuomenės vadas dalinsis su kareiviais bei dalinio vadais kalėdaičiais, padėkos jiems už ištikimą tarnybą ir savitvardą susidūrus su rimtais išbandymais.
Šv.Kalėdų rytą gen. mjr. J.Kronkaitis su Šiaulių įgulos karininkais ir kariais dalyvaus Šiaulių katedroje aukojamose iškilmingose šv. Mišiose Kristaus gimimo garbei. Po to apsilankys Šiauliuose dislokuotame kunigaikščio Vaidoto motorizuotame pėstininkų batalione ir su bataliono vadu plk. ltn. Petru Ročiumi, įgulos kapelionu bei tarnyboje likusiais kariais pietaus šventiškai papuoštoje valgykloje. Pagal galiojančius įsakymus švenčių metu kariniuose daliniuose pateikiamas pagerintas meniu. Valgyklų darbuotojai stengiasi, kad patiekalai būtų skanūs ir nekasdieniški. Pabendravęs su kareiviais vadas tikisi susitikti su kariuomenės ordinaru vyskupu Eugenijumi Bartuliu.
Tos pačios dienos vakare gen. mjr. J.Kronkaitis aplankys Rukloje įsukūrusį LDK Algirdo mechanizuotąjį pėstininkų batalioną.
Antrąją šv.Kalėdų dieną dešimtą valandą dalyvaus Kauno įgulos Archangelo Mykolo bažnyčioje šv. Mišiose ir susitiks su Jėgerių bataliono kariais. Šventinę išvyką į karinius vienetus Kariuomenės vadas planuoja pabaigti vakariene Marijampolėje kunigaikščio Vytenio MP batalione.
Pagal Privalomosios karo tarnybos įstatymą švenčių metu šauktiniai yra išleidžiami į namus, tačiau dalinyje privalo likti apie 50-60 proc. kareivių, kad būtų atliekamos pagrindinės dalinio funkcijos. Kariai likę tarnybos vietoje per šv.Kalėdas, namo vyks per Naujuosius metus.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media