Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Lietuvos šauliai bendradarbiauja su kolegomis iš kitų Baltijos šalių

2001.12.17
Gruodžio 15 d. Panevėžyje vyko Lietuvos šaulių sąjungos, Estijos Noored Kotkad ir Latvijos Jaunsargių atstovų susitikimas dėl organizacijų bendradarbiavimo 2002 metais.
Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono karininkų ramovėje svečius pasveikinęs Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Juozas Širvinskas palinkėjo, kad "po šio susitikimo organizacijų ryšiai dar labiau sutvirtėtų, o kuriami planai būtų įgyvendinti".
Susitikime dalyvavo 8 Lietuvos apskričių šaulių rinktinių vadai, 10 Latvijos jaunsargių batalionų vadų ir 8 instruktoriai iš Estijos. Po delegacijų prisistatymo buvo sudarytos trys darbo grupės: Lietuva-Latvija, Estija-Latvija ir Lietuva-Estija. Jose buvo sprendžiami šalių atskirų administracinių vienetų bendradarbiavimo klausimai – numatomos stovyklų, sporto varžybų ir švenčių datos.
Šiame susitikime dalyvavo ir Lietuvos jaunųjų šaulių vadė Vita Sinkevičiūtė. Ji svečiams pristatė LŠS jaunimo veiklą ir veiklos galimybes.
Po bendro baigiamojo pasitarimo LŠS vadas plk. ltn. Juozas Širvinskas, Latvijos jaunimo organizacijos Jaunsardze vadovas mjr. Sergejus Čeversas ir Estijos jaunimo organizacijos Noored Kotkad vadovas Rudolfas Miurkas pasirašė protokolą. Be organizacijų atskirų dalinių bendradarbiavimo numatoma įkurti trijų Baltijos valstybių giminiškų organizacijų Jaunimo tarybą. Kiekviena šalis į ją deleguos 10 geriausių savo organizacijos jaunuolių. Pirmas Jaunimo tarybos susitikimas vyks kitų metų vasarą Lietuvoje. Taip pat nutarta organizuoti bendrus instruktorių kursus bei keistis darbo su jaunimu patirtimi. Latvijos jaunsargiai 2002 m. kovo 25-28 d. netoli Saldus rengia pirmą tokį seminarą instruktoriams apie naujas vasaros stovyklų organizavimo galimybes.
Jaunsardze vadovas mjr. Sergejus Čeversas po pasirašymo užsiminė, kad dabar "reikia sudaryti galimybę susitikti organizacijų jaunimui, kuris taip pat turi labai gerų minčių ir idėjų".
Gruodžio 15 d. Panevėžyje pasirašytas protokolas yra lapkričio 2 d. sutartimi patvirtinto bendradarbiavimo tarp Šaulių sąjungos, Noored Kotkad ir Latvijos Jaunsargių organizacijų tęsinys.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media