21 23 24 26
29 30 31 3

Tradiciniame NATO krepšinio turnyre lietuviai liko ketvirti

2001.12.11
NATO pajėgų Europoje vyriausioje vadavietėje (SHAPE) Belgijoje 38-tą kartą surengtas tarptautinis krepšinio komandų turnyras. Tai didžiausios NATO rengiamos sportinės varžybos. Tarp 12 komandų Lietuvos kariai užėmė ketvirtą vietą.
Nuo 1960 metų vykstančiame turnyre dalyvavo JAV, Didžiosios Britanijos, Italijos, Turkijos, Kanados, Vokietijos, Kroatijos, Belgijos, Olandijos, Lietuvos, Latvijos ir SHAPE rinktinė. Mūsų kariai turnyre dalyvauja nuo 1997 metų.
Pagal tradiciją į turnyrą kviečiamos praėjusiais metais dalyvavusios komandos. Atsisakius kuriai nors dalyvauti kviečiamos kitos.
Pavyzdžiui, latviai kvietimo dalyvauti laukė 5 metus, tačiau šių metų turnyre pasirodė puikiai.Šaliai, dalyvaujančiai turnyre, kainuoja tik kelionės išlaidos, visu kitu pasirūpina organizatoriai. Lietuvos kariai pogrupyje 80:59 įveikė Kanadą, 77:65 SHAPE rinktinę, o ketvirfinalyje 69:67 Turkiją. Pusfinalio varžybose lietuviai 67:72 pralaimėjo Latvijos rinktinei, mažajame finale 61:79 Kroatijos rinktinei.
Tradicinį krepšinio turnyrą 22 kartą laimėjo JAV rinktinė, kuri finale 88:72 įveikė Latvijos komandą. Pirmą kartą turnyre dalyvavusiems latviams atstovavo savanoriai (Žemės sargai).
Lietuvos rinktinę, kurios treneriu buvo Karo akademijos leitenantas Ronaldas Endrijaitis, sudarė Krašto apsaugos savanoriai ir Karo akademijos karininkai. Pasak trenerio, "ketvirtoji vieta yra labai neblogas pirmą kartą susirinkusios komandos rezultatas".
Dėl Lietuvos krepšinio lygos pirmenybių savanorių rinktinei negalėjo atstovauti keli pajėgūs krepšininkai, žaidžiantys Mažeikių "Naftos" ir Klaipėdos "Neptūno" komandoje.
KASP pajėgų leitenanto ir krepšinio komandos kapitono Mindaugo Kildišiaus nuomone, "komanda pademonstravo charakterį ir neblogo lygio krepšinį". Per 6 dienas teko sužaisti 5 rungtynes. Pasak kapitono, "kai kurių krepšinio rinktinių meistriškumas prilygsta LKL ir LKAL komandų lygiui".
LKA akademijos vyresniajam leitenantui Mariui Kugaudai iki rezultatyviausio turnyro žaidėjo titulo pritrūko vos devynių taškų. Per 5 susitikimus karininkas pelnė 97 taškus.
Geriausiu ir rezultatyviausiu turnyro žaidėjo tapo Latvijos komandos gynėjas Uldis Rudzitis.
"Dalyvavimas tokiose varžybose puiki reklama šaliai, siekiančiai narystės Aljanse", mano kelias varžybas stebėjęs Lietuvos karinis atstovas prie NATO ir VES Alvydas Kunigėlis.