Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Briuselis aptarė paskutinę Lietuvos ataskaitą apie pasirengimą tapti NATO nare

2002.04.23
Balandžio 22 d. Briuselyje NATO būstinėje įvyko Šiaurės Atlanto Tarybos posėdis, kuriame buvo aptarta, kaip Lietuva rengiasi narystei Aljanse, vykdydama įsipareigojimus, numatytus narystės veiksmų plane. Posėdyje užtrukusiame beveik dvi valandas, dalyvavo krašto apsaugos ministro Lino Linkevičiaus ir užsienio reikalų ministro Antano Valionio vadovaujama pareigūnų delegacija.
Pasak ministro L.Linkevičiaus, kalbėję devyniolikos NATO šalių atstovai palaikė Lietuvos pasirinktą veiksmų kursą, išsakė teigiamų vertinimų apie atliktus darbus ir vykstančias permainas. Lietuva buvo pagirta už pradėtą ginkluotųjų pajėgų struktūrų pertvarką – orientaciją į mobilias, greitai perdislokuojamas pajėgas, domėtasi, kuo dar Lietuva galėtų prisidėti prie taikos palaikymo operacijų.
"Rengdamasi narystei NATO, Lietuva parodė, kad tapdama Aljanso nare, ji siekia įnešti savo indėlį į kolektyvinio saugumo bendriją, papildyti gynybines Aljanso jėgas, o ne sąjungininkų sąskaita išspręsti savo problemas", - po posėdžio sakė krašto apsaugos ministras L.Linkevičius. Ministro teigimu, tai palankiai vertino Tarybos nariai.
Posėdyje buvo iškelta ir klausimų apie Lietuvos ekonomikos augimo perspektyvas, kaip bus kovojama su nedarbu, kokių imtasi antikorupcinių veiksmų.
Šiaurės Atlanto Tarybos nariai - NATO šalių ambasadoriai taip pat domėjosi, ar Lietuva bus pajėgi įvykdyti kariuomenės modernizavimo programas – įsigyti naujo technikos ir ginkluotės, nes nuo to priklauso pasirengimas dalyvauti tarptautinėse operacijose. Buvo klausiama, ar krašto gynybai finansuoti ir ateityje bus skiriama 2 procentai nuo bendrojo vidaus produkto.
NATO Tarybą – nuolatos veikiančios Aljanso politinio vadovavimo institucijos narius ministras L.Linkevičius informavo, kad Valstybės gynimo taryba ir Vyriausybė patvirtino Nacionalinio saugumo strategiją, vieną svarbiausių valstybės teisinių dokumentų.
Artimiausiu metu NATO Taryba raštu pateiks Lietuvos įvertinimą. Šiame dokumente taip pat bus nurodyta, kuriose srityse, tęsiant pasirengimą narystei Aljanse, reikia skirti daugiau dėmesio.
Tai bus paskutinis Lietuvos pažangos įvertinimas prieš NATO viršūnių susitikimą Prahoje lapkričio mėnesį.
735520, 8298 43046
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media