Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Tarnybos metu traumą patyręs karys vyksta į Ameriką

2002.10.18
Pirmadienį (spalio 21d.) Lietuvos kariuomenės Inžineriniame batalione tarnavęs eil. Artūras Vailionis lydimas Karo medicinos tarnybos kineziterapeuto mjr. Rimanto Kulikausko savaitei išskris į Ameriką.
Pavasarį A.Vailionis per Inžinerinio bataliono Perkėlų kuopos mokomąsias pratybas nelaimingo atsitikimo metu patyrė didelę kairės rankos traumą, dėl kurios vėliau medikams teko amputuoti vaikinui dalį galūnės. Lietuvos kariuomenės vado gen. mjr. Jono Kronkaičio iniciatyva pasibaigus stacionariniam kario gydymui jį apžiūrėjo ir konsultavo vasarą Lietuvoje tarptautinių pratybų metu į Klaipėdą atplaukusio JAV laivo- ligoninės "Comfort" medikai. Tąkart konsultavę amerikiečių karo medikai įvertino traumos pasekmes, suteikė tolesnio gydymo rekomendacijas bei padovanojo reikalingų medikamentų. Po konsultacijos laivo medikų korpuso viršininkas Ralph Jones pasakė, kad amerikiečiai gali padėti kariui protezuoti jo kairę ranką, jei A.Vailionis atvyks į Vašingtone esančią Bethesda karinę ligoninę. Gen. mjr. J.Kronkaitis padėkojo JAV medikams ir pažadėjo pasirūpinti, kad kareivis galėtų nuvykti į Ameriką.
Kol Lietuvos kariuomenės vadovybė derino A.Vailionio galimybes vykti gydytis į Vašingtoną, kareivis toliau tęsė reabilitacinį gydymą Lietuvos karių reabilitacijos centre Druskininkuose. Kariuomenės vado nurodymu jam buvo sudarytos sąlygos mokytis kompiuterių kursuose Puskarininkių mokykloje, vėliau A. Vailionis pradėjo lankyti anglų kalbos kursus.
Spalio mėnesį Lietuvos kariuomenės vado vizito Vašingtone metu buvo suderinti paskutiniai klausimai dėl A.Vailionio atvykimo į Ameriką. Dabar Bethesda ligoninėje karys bus apžiūrėtas, įvertinta likusi jo rankos dalis ir, jei nereikės papildomos korekcinės operacijos, jam bus taikomas mechaniškai valdomas rankos protezas. Dar vasarą "Comfort" medikai patikino A.Vailionį, kad su tokia ranka jis galės atlikti daug įvairių funkcijų ir gyventi visavertį gyvenimą. Karys dar kartą turės grįžti į Vašingtoną gruodžio mėnesį, kai jau bus pagamintas naujasis protezas ir Artūras turės išmokti juo naudotis. Tuomet Amerikoje reikės būti ilgiau, kol rankos dalis adaptuosis prie naujo savo "nario", o kūnas išmoks jį valdyti. Ruošdamasis kelionei A.Vailionis sakė, kad jaučiasi normaliai, savaitgalį važiuos į Alytų atsisveikinti su namiškiais. Šiek tiek jaudinasi prieš kelionę, nes taip toli dar nė karto nekeliavo. Vaikinas sakė, kad nelengva mokytis anglų kalbos, tačiau jau gali šiek tiek susikalbėti.
Lietuvos kariuomenės vado gen. mjr. J.Kronkaičio prašymu Vašingtone esančios lietuvių bendruomenės nariai maloniai sutiko padėti atvykusiems kraštiečiams. Vašingtone gyvenanti Vaičaičių šeima pasisiūlė pasirūpinti A.Vailionio ir R.Kulikausko apgyvendinimo ir visapusiška globa, kol jie bus Amerikoje. Spalio 29d. abu kariškiai grįš į Lietuvą.
Kariuomenės vadovybės atstovė spaudai D.Bičkauskienė 8 682 25359
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media