Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
20 21 22 23 24 26
27 29 31 1 2

 

 

Žinių archyvas (2004 - 09)

Koalicijos pajėgų išvedimas iš Irako kol kas nėra svarstomas, sako KA ministras
2004.09.21
img

Vilnius, rugsėjo 21 d. (BNS). Krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius teigia, kad kol kas nėra svarstomas koalicijos pajėgų išvedimas iš Irako, nors "visi" norėtų greičiau tai padaryti.

 

"Visi mes norime, kad kuo greičiau galėtume išvesti iš ten pajėgas", - interviu "Žinių radijui" sakė KA ministras, tačiau tuo pačiu pažymėjo, kad kol kas pajėgų išvedimo grafikas nėra svarstomas, bet planuojama mokyti Irako pajėgas.

 

"Visų mūsų tikslas - kad sausio mėnesį Irake įvyktų rinkimai, kad kuo daugiau vietinių karių pakeistų koalicijos pajėgas", - sakė L.Linkevičius.

 

L.Linkevičius prognozavo, jog dalį koalicijos kovinių dalinių gali pakeisti Irako armijos mokymo centrai.

null
Lietuva – visus saugumo reikalavimus atitinkanti partnerė
2004.09.21
img

Krašto apsaugos ministerija, reaguodama į žiniasklaidoje mestus kaltinimus dėl nepakankamos NATO įslaptintos informacijos apsaugos ir neteisėtų operatyvinės veiklos metodų taikymo, griežtai paneigia tokius pareiškimus.

 

Lietuva yra įvertinta kaip patikima ir visus saugumo reikalavimus atitinkanti partnerė, - taip yra ne kartą konstatavusios NATO ekspertų komisijos, tyrusios informacijos apsaugos užtikrinimą mūsų šalyje. Krašto apsaugos ministerijos įslaptintos informacijos apsikeitimas su NATO partneriais vyksta sklandžiai ir nepertraukiamai.

 

Krašto apsaugos ministerija, reaguodama į kaltinimus, esą Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas yra verbavęs kariuomenės vado sekretorę, atliko tyrimą, kuriame konstatuota, kad šie pareiškimai neatitinka tikrovės.

null
Lietuvos kariuomenė neteko logistikos valdybos štabo viršininko pavaduotojo mjr. Sigito Balčaičio
2004.09.20
img

2004 m. rugsėjo 16 d., eidamas keturiasdešimt antruosius metus, po sunkios ligos mirė Lietuvos kariuomenės logistikos valdybos štabo viršininko pavaduotojas logistikai mjr. Sigitas Balčaitis.

null
Didžioji Britanija saugos Baltijos oro erdvę
2004.09.20
img

Šiandien, rugsėjo 20 d., Šiaurės Atlanto Taryba buvo informuota, kad Didžioji Britanija turėtų perimti Baltijos oro erdvės patruliavimą iš Danijos karališkųjų oro pajėgų.

 

Didžiosios Britanijos orlaivių dislokavimo techniniai klausimai ir tiksli operacijos perėmimo data turės būti išspręsti iki spalio vidurio.

 

Šiaurės Atlanto Tarybai pavasarį sankcionavus oro policijos misiją Baltijos šalyse, į Zoknių oro bazę NATO sąjungininkai paeiliui siunčia misijai savo lėktuvus, lakūnus ir aptarnaujantį personalą.

null
Traukinys kliudė tiltą saugojusį savanorį
2004.09.20

Rugsėjo 19 d. apie 14.40 val. Raseinių rajone ant geležinkelio tilto per Dubysą krovininis traukinys kliudė ir sunkiai sužalojo 41 metų Krašto apsaugos savanorių pajėgų sargybinį, kuris tuo metu buvo tarnyboje ir saugojo tiltą.

Geležinkelio tiltą per upę saugojo du Krašto apsaugos savanorių pajėgų sargybiniai. Jie budėjo tilto apačioje esančiuose budėjimo postuose. Vienas sargybinis, kaip spėjama, ėjo gana siauru geležinkelio tiltu į kitą upės pusę pas savo kolegą, kai jį kliudė pravažiuojantis traukinys. Antrasis sargybinis, nelaimės matyti negalėjo, nes jis buvo tilto apačioje. Sužalotas sargybinis rastas gulintis prie tilto.

null
Karinių oro pajėgų atstovai dalyvaus tarptautinėse pratybose "Cooperative Zenith 2004"
2004.09.17

Rugsėjo 20–30 dienomis du Lietuvos karinių oro pajėgų karininkai – kapitonas Jonas Devindoris ir vyresnysis leitenantas Stasys Kairys – Kornvalyje (Kanada) dalyvaus tarptautinėse oro pajėgų pratybose "Cooperative Zenith 2004".

null
Lietuvai akredituoti gynybos atašė susirinks į rudens turą
2004.09.17
img

Rugsėjo 20–22 d. rengiamas šalyje akredituotų užsienio gynybos atašė susitikimas – rudens turas.

Šio turo metu numatyti apsilankymai Kauno mieste dislokuotuose Lietuvos kariuomenės daliniuose. Gynybos atašė apsilankys Vytauto Didžiojo jėgerių, Juozo Vitkaus inžinerijos batalionuose, Karinių oro pajėgų štabe bei Karo medicinos tarnyboje. Karininkams taip pat numatyta kultūrinė programa – ekskursija po Kauną bei apsilankymas Pažaislio vienuolyne. Vėliau gynybos atašė vyks į Lietuvos tekstilės institutą, kur svečiai bus supažindinti su instituto gaminama produkcija.

null
Lietuva aktyviai dalyvauja kuriant ES gynybinį pajėgumą
2004.09.17

Krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius neformaliame ES gynybos ministrų susitikime rugsėjo 17 d. Nordwijke (Nyderlanduose) perskaitė vieną pagrindinių renginio pranešimų. Pirmininkaujančio Nyderlandų gynybos ministro Henko Kampo prašymu Linas Linkevičius pradėjo diskusijas apie kuriamas ES kovines grupes ir nedidelių valstybių dalyvavimą jose.

 

Savo kalboje krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius atkreipė dėmesį dėl mažųjų ES šalių, kaip Lietuva, dalyvavimo ES kovinių grupių projekte. Pasak jo, aukšti kariniai kriterijai kiekybine prasme neturėtų sutrukdyti dalyvauti šiame projekte valstybėms narėms, kurių ištekliai riboti. Ministro teigimu, būtina siekti, kad šiame projekte dalyvautų kuo daugiau valstybių, ir kad būtų rasta pusiausvyra tarp plataus bendradarbiavimo ir karinio efektyvumo.

null
NATO jau nusprendė, kurios šalies lėktuvai patruliuos Baltijos oro erdvę
2004.09.17
img

 

NATO jau rado sprendimą, kas spalio pradžioje perims Baltijos oro erdvės patruliavimą iš Danijos karališkųjų pajėgų karių. Apie tai krašto apsaugos ministrą Liną Linkevičių rugsėjo 17 d. neformalaus ES gynybos ministrų susitikimo Nyderlanduose metu informavo NATO generalinis sekretorius Jaapas de Hoopas Schefferis.

 

Tikimasi, kad sprendimo detalės paaiškės kitą savaitę.

null
Europos geografiniame centre – Lietuvos kariuomenės meno kolektyvų koncertas
2004.09.16
trumpas aprašymas
null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media