Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Svečiai iš Olandijos karališkosios karo akademijos domėjosi Lietuvos karininkų rengimo metodika

2004.09.28

Rugsėjo 24 dieną Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje viešėjo svečiai iš Olandijos karališkosios karo akademijos Karinių operacijų katedros. Aštuoniolikos žmonių delegaciją sudarė profesoriai, dėstytojai – įvairių sričių ir skirtingos patirties mokslininkai, taip pat ir aukštesnieji karininkai.

Vizito tikslas – susipažinti su Baltijos šalių istorija, karybos istorija, daugiau sužinoti apie šių valstybių karinio mokymo sistemas. Šis tikslas atitinka ir Bredos mieste įsikūrusios Olandijos karališkosios karo akademijos misiją – ugdyti būsimuosius karininkus, gebančius dirbti daugiakultūrėje aplinkoje su bet kurios NATO valstybės atstovais.

Olandijos svečiai susitiko su Kapitonų kursų klausytojais, apsilankė Akademijos muziejuje, lazerinėje šaudykloje, kariūnų bendrabučiuose. Vėliau buvo surengtas išsamus Akademijos pristatymas.

Dauguma dėstytojų prisipažino nė karto nebuvę Baltijos šalyse ir iš tokių vizitų besitikintys gauti papildomų žinių, kurios padėtų gerinti olandų kariūnų rengimo kokybę.

Karinių operacijų katedros misija – doktrinų ir strategijos, logistikos, karo istorijos, tarptautinių santykių ir karo teisės mokymas.

Pasak Olandijos karališkosios karo akademijos Karinės vadybos fakulteto karinių operacijų dėstytojo plk. ltn. Franko van der Meijdeno, visi gausios olandų delegacijos nariai buvo maloniai nustebinti aukšto Lietuvos karo akademijos karinių ir akademinių programų lygio, dėstytojų profesionalumo, entuziazmo ir nuoširdumo, kurį parodė juos sutikusi akademijos vadovybė. "Kai kuriuos semestrus aš dėstau Baltijos gynybos koledže ir ši kelionė dar labiau praturtino mano žinias apie Baltijos šalis bei padidino pagarbą šioms valstybėms ir jų žmonėms. Viską, ką išmokau ir sužinojau, pasistengsiu perteikti ir savo kolegoms. Be to, Kapitonų kursuose buvo malonu sutikti ir buvusių studentų iš Baltijos gynybos koledžo",– sakė plk. ltn. Frankas van der Meijdenas.

Alina Žebrauskaitė

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media