Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
20 21 22 23 24 26
27 29 31 1 2

 

 

Už pagalbą tobulinant karininkų rengimą apdovanotas Vokietijos karininkas

2004.09.21

Rugsėjo 20 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininko patarėjas karinio rengimo klausimais plk. ltn. Karl-Dieter Erkes buvo apdovanotas kariuomenės lygmens medaliu "Už nuopelnus".

 

Vokietijos patarėjas, Lietuvoje dirbęs ilgiau nei 2 metus, prisidėjo tobulinant Lietuvos karininkų paruošimą. Jis dalyvavo sukuriant ir įgyvendinant Kapitonų kursų koncepciją ir metodiką Karo akademijoje. Nuo 2002 m. kapitonų kursus jau baigė per 100 karininkų. Kartu sukurta integruota kapitonų kursų programa su magistro studijomis. 10 karininkų jau tapo pirmaisiais magistrais. Šiuo metu magistro laipsnio ir kapitonų kursų baigimo pažymėjimo siekia 20 Lietuvos kariuomenės karininkų.

 

Plk. ltn. K.-D. Erkes prisidėjo steigiant Tarptautinius kapitonų kursus, kuriuos 2003-2004 m. baigė 8 Ukrainos, Moldovos, Gruzijos, Armėnijos ir Azerbaidžano karininkai. Didelis jo iniciatyva gimęs projektas - 4 savaičių trukmės Taktikos instruktorių kursai, kuriuos baigė 13 karininkų. Taip pat patarėjas padėjo realizuoti ir Oro pajėgų kapitonų kursus, kurie vyks iki gruodžio 24 dienos. Šiuose kursuose mokosi 15 žmonių, tarp kurių yra 2 Estijos ir 5 Latvijos KOP karininkai.

 

Plk. ltn. Karl-Dieter Erkes Karo akademijoje taip pat padėjo adaptuoti kariūnų mokymo programą. Tuo pačiu buvo sukurta vientisa karininkų rengimo sistema tarp Lietuvos karo akademijos ir Baltijos gynybos koledžo.

 

Plk. ltn. Karl-Dieter Erkes, paklaustas, su kokiomis mintimis palieka Lietuvą, atsakė: "Prieš dvejus su puse metų Karo akademijoje pagimdėme "vaikelį" - Kapitonų kursus. Tas "vaikelis", kaip matote, dar visai mažytis, tačiau jau gali vaikščioti ir kalbėti. Linkiu visiems KAS sistemoje didelės sėkmės "vaikelį" auklėjant, puoselėjant jo galimybes".

 

Pradėjus šią, Kapitonų kursų programą, Lietuvos ginkluotųjų pajėgų karininkai kuopos vado, bataliono štabo karininko pareigoms yra rengiami pagal vieningą sistemą ir yra gerai pasirengę toliau mokytis Baltijos gynybos koledže, kitose karininkų mokymo institucijose.

 

Plk. Ltn. K.D. Erkes buvo vienas iš trijų karinių patarėjų, kuriuos Vokietija atsiuntė Lietuvai. Karinėse jūrų pajėgose fregatos kapitonas Dirk Bohlman tarnaus iki šių metų pabaigos, Gynybos štabe dirba pulkininkas Dieter Lieser. Nei KA, nei GŠ J-2 karinių patarėjų tarnybos laikas nebus pratęstas, jie nebus keičiami kitais.

 

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media