Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Tiriamos nelaimingo atsitikimo poligone aplinkybės

2005.06.01

Krašto apsaugos ministerijos vadovybė Generalinei inspekcijai pavedė atlikti tarnybinį tyrimą dėl gegužės 31 d. nelaimingo atsitikimo Gaižiūnų poligone (Jonavos r.), Karo policijai - aktyviai bendradarbiauti su ikiteisminį tyrimą atliekančiu Jonavos rajono policijos komisariatu.

Gegužės 31 d. vakare Gaižiūnų poligone sprogus nenustatytam sprogmeniui, žuvo, kaip spėjama, metalo laužo ieškojęs vyriškis. Sunkiai sužalotas kartu su juo buvęs mažametis sūnus.

 

Sužeistą berniuką pirmasis pastebėjo Mindaugo bataliono karys seržantas Rolandas Kubilius, vežęs maistą kariams. Greita kario reakcija padėjo išgelbėti berniuko gyvybę: suveržus kojas pristabdytas kraujavimas, vaikas skubiai išvežtas į už 2 km esantį Algirdo bataliono medicinos punktą.

 

Algirdo bataliono budėtojas iškvietė Jonavos greitąją pagalbą. "Jonavos greitoji pagalba sureagavo ypač greitai. Po dalinio iškvietimo praėjus 10 minučių vaikas jau buvo vežamas į ligoninę", - pasakojo Algirdo bataliono vadas majoras Vilmas Šatas. Kol atvyko miesto medikai, berniuku rūpinosi dalinio medicinos specialistai.

 

Vaiką išgelbėjęs seržantas Rolandas Kubilius sakė esąs sujaudintas įvykio ir ketina važiuoti aplankyti sužeisto berniuko. Seržantas sakė tikįs, kad berniukas pasveiks.

 

Civiliai gyventojai karinių poligonų teritorijose dėl neatsakingo požiūrio rizikuoja savo gyvybe. Kaip sakė Karo policijos vadas pulkininkas leitenantas Sigitas Butkus, žmonės neatsakingai elgiasi metalo ieškodami pavojingose vietose ir neįvertina grėsmės lengvabūdiškai elgdamiesi su neaiškiais daiktais.

 

Lietuvos kariuomenės poligonų teritorijos yra sužymėtos. Jų ribas žymi raudonai balti stulpai bei įspėjamieji užrašai. Stulpai yra išdėstyti taip, kad nuo vieno galima būtų matyti kitą, bet ne toliau nei per 100 metrų. Įspėjamieji užrašai iškabinami prie visų įvažiavimų į poligonus bei tose vietose, kur dažniausiai vaikšto žmonės. Šaudymų metu į poligonus vedančiuose keliuose išstatoma sargyba.

 

Lietuvos kariuomenė Gaižiūnų poligone sunkiosios ginkluotės kovinių šaudymų nevykdo. Šiame poligone kartais dar randama sovietinės kariuomenės nesprogusių didelio kalibro sprogmenų (minosvaidžių, artilerijos pabūklų sviedinių). Kas sprogo gegužės 31 d. pavakare Gaižiūnų poligone, nustatys tyrimas.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media