Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Žinių archyvas (2006 - 02)

Lietuvos krašto apsaugos ministras pareiškė paramą Danijos gynybos ministrui
2006.02.07
Vasario 7 d. krašto apsaugos ministras Gediminas Kirkilas telefonu kalbėjosi su Danijos gynybos ministru Sorenu Gade ir pareiškė paramą jo valstybei, kuri bando sureguliuoti pastarųjų dienų islamiškojo pasaulio manifestus, kilusius dėl jų religinius jausmus įžeidusių karikatūrų atspausdinimo. Danijos gynybos ministras padėkojo už paramą ir pažadėjo apie ją informuoti savo Vyriausybę. S. Gade teigimu, jis kasdien gauna informaciją apie tarptautinėse misijose tarnaujančius karius ir kad kol kas ypatingo pavojaus jiems nėra.
null
Lietuvos kariuomenei bus perduoti vokiški šarvuočiai
2006.02.07
imgVasario 9 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione (Rukla, Jonavos r.)vyks šarvuočių M113A2 perdavimo Lietuvos kariuomenei ceremonija. Perdavimo ceremonijoje dalyvaus Krašto apsaugos ministerijos sekretorė Jūratė Raguckienė, Logistikos valdybos vadas pulkininkas Virginijus Mažuika, pajėgų ir dalinių vadai. Lietuvos kariuomenė 2004 metų pabaigoje iš Vokietijos kariuomenės įsigijo 200 šarvuočių M113A2 bei jų remontui reikalingus 50 aptarnavimo komplektus M113. Prieš pradedant šiuos šarvuočius eksploatuoti, konkurso būdu buvo išrinkta Vokietijos remonto įmonė, kurioje ir buvo atlikta šarvuočių techninė priežiūra, patikra ir remonto darbai.
null
Krašto apsaugos ministras Sicilijoje dalyvaus neoficialiame NATO gynybos ministrų susitikime
2006.02.07
imgVasario 9-10 d. Krašto apsaugos ministras Gediminas Kirkilas, jį lydintys kariuomenės vadas generolas majoras Valdas Tutkus ir ministerijos sekretorius Renatas Norkus Sicilijos salos mieste Taormina (Italija) dalyvaus neoficialiame NATO gynybos ministrų susitikime. Prie delegacijos Taorminoje prisijungs ir Lietuvos ambasadorius prie NATO Linas Linkevičius. Susitikimo metu ministrai iš 26 šalių ketina aptarti pasiruošimą šių metų pabaigoje Rygoje įvyksiančiam NATO viršūnių susitikimui, NATO transformacijos procesus, tarptautines operacijas Irake, Kosove, Afganistane ir Aljanso pasiekimus kuriant NATO greitojo reagavimo pajėgas (NRF, angl. NATO Response Force).
null
Karo akademijoje - kursai logistikos karininkams ir ryšių būrių vadams
2006.02.06
imgPraeitą savaitę Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Nuotolinio mokymo centre (nmc) surengti kursai logistikos ir ryšių specialistams. Šie kursai Lietuvoje organizuojami pirmą kartą, juose mokslus pradėjo eiti 21 logistikos, 11 ryšių jaunesniųjų karininkų. Nuotolinis logistikos karininkų kursas yra skirtas Krašto apsaugos savanorių pajėgose ir kituose daliniuose tarnaujantiems logistikos karininkams, kurso trukmė - 16 savaičių. Nuotolinis ryšių būrių vadų kursas skirtas taip pat Krašto apsaugos savanorių pajėgų ir kituose daliniuose tarnaujantiems ryšių ir S-6 karininkams, šio kurso trukmė - 22 savaitės.
null
Lietuvos kariai humanitarinėje misijoje Pakistane
2006.02.06
imgVasario 6 d. sugrįžo pirmieji du Lietuvos kariuomenės vandens valymo vieneto kariai, atlikę NATO greitojo reagavimo pajėgų (NRF-5) humanitarinę operaciją žemės drebėjimo sugriautame Arja rajone. Kartu buvo pargabenta visa karių naudota technika. Likę kariai turėtų į Lietuvą sugrįžti šios savaitės pabaigoje. Tris mėnesius trukusioje misijoje Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono vandens valymo specialistai išvalė 363 300 litrų geriamojo vandens, kurį naudojo vietos gyventojai ir patys kariai.
null
Danijos karinė vadovybė Irake sugriežtino saugumo reikalavimus
2006.02.06
Lietuvos kariai, tarnaujantys kartu su Danijos kariais Basros regione Irake, šiomis dienomis vykdo tik būtinas užduotis ir iš karinės stovyklos išvyksta tik šarvuota technika, informavo Lietuvos kariuomenės Lauko pajėgų štabo Operacijų valdymo centro viršininkas majoras Raimundas Vaikšnoras.
null
Bus leidžiamas atlasas apie Lietuvos didžiosios kunigaikštystės įtvirtinimus
2006.02.06
Vasario 6 d. Vilniuje, Krašto apsaugos ministerijoje, pasirašyta sutartis dėl atlaso „Lietuvos didžiosios kunigaikštystės (XIII-XVIII a.) įtvirtinimai” sudarymo ir išleidimo. Vienatomį atlasą planuojama parengti per 2006-uosius metus ir išleisti 2007 m. Maždaug 500 puslapių knygoje bus išdėstyta pagrindinė informacija apie visas šiuo metu Lietuvoje žinomas XIII-XVIII a. pilis ar žemių įtvirtinimus.
null
Žirgų lenktynių žiūrovams Dusetose – kareiviška košė ir karšta arbata
2006.02.03
Vasario 4 d. Sartų hipodrome (Dusetos, Zarasų r.) vyks kasmetinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai-2006”. Jas tradiciškai padeda organizuoti ir kariuomenė. Šiais metais kariai renginio žiūrovus vaišins kareiviška koše ir karšta arbata. Kaip ir kasmet kariai varžybų žiūrovams organizuos karinius-sportinius žaidimus, o geriausiai pasirodžiusiems teiks prizus. Renginio metu taip pat budės karo medikai.
null
Krašto apsaugos sistemos įvykių anonsas vasario 6-11d.
2006.02.03
null
Baigę misiją Pakistane grįžta kariuomenės vandenvalos specialistai
2006.02.03
imgVasario 6 d. iš misijos Pakistane grįžta pirmieji du Lietuvos kariuomenės vandens valymo vieneto kariai. Kartu bus pargabenta visa karių naudota technika. Likę kariai turėtų sugrįžti kitos savaitės pabaigoje. Dešimt Lietuvos kariuomenės vandenvalos vieneto karių dalyvavo NATO greitojo reagavimo pajėgų humanitarinėje operacijoje nuo stipraus žemės drebėjimo nukentėjusiame Arja rajone Pakistane. Tris mėnesius trukusioje misijoje Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono vandens valymo specialistai išvalė 363 300 litrų geriamojo vandens, kurį naudojo vietos gyventojai ir patys kariai.
null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media