Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Lietuvos „Geležinio Vilko" brigada priskirta Danijos divizijai

2006.09.01

Rugpjūčio 31d. Danijos mieste Hadersleve, Danijos kariuomenės vadas generolas Hans Jasper Helsio (Hans Jasper Helsø) ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Valdas Tutkus pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą dėl Lietuvos kariuomenės motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas” priskyrimo Danijos divizijai. Priskyrimas numato bendrą abiejų šalių karininkų darbą tarptautiniuose štabuose, bendrus mokymus ir pratybas, siekiant užtikrinti Lietuvos ir Danijos karinių vienetų sąveiką – gebėjimą kartu veikti tartautinėse operacijose.

„Ši diena yra istorinė diena Lietuvos kariuomenei, – kalbėjo gen. mjr. V. Tutkus. – Daugiau nei dešimtmetį trukęs glaudus bendradarbiavimas su Danijos kariuomene, kuri pirmoji patikėjo mumis ir mūsų ketinimu tapti pilnateise Aljanso nare, šiandien duoda pradžią naujam mūsų jaunos kariuomenės raidos etapui”.

„Nuo šiol Lietuvos kariai ir karininkai galės dalyvauti divizijos, o vėliau – ir korpuso lygmens pratybose ir mokymuose, pažinti NATO sąjungininkų techniką, ginkluotę ir karines priemones, kurių Lietuva neturi ir nepajėgi įsigyti. Tokiu būdu mes sutaupysime nemažai savo išteklių, drauge stiprindami mūsų šalies nacionalinį saugumą ir gynybos potencialą”, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas.

Brigados „Geležinis Vilkas” priskyrimo Danijos divizijai ceremoniją stebėjęs Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas sakė: „Lietuvos kariuomenės brigados priskyrimas Danijos divizijai stiprina dvišalius politinius ir karinius santykius ir skatina NATO sąjungininkių sąveikumą. Tai yra lemiamas sprendimas, kuris žymi naują Lietuvos ir Danijos dvišalio bendradarbiavimo etapą”.

Lietuvos kariuomenės brigados pajėgumų priskyrimas Danijos divizijai atitinka Aljansui prisiimtus įsipareigojimus, pagal kuriuos 2014 metais Lietuva turi būti pajėgi nuolat dislokuoti tarptautinėse operacijose bataliono dydžio kovinę grupę su technika ir aprūpinimu.

Danija, savo ruožtu, yra pasirinkusi partnerystę su Didžiosios Britanijos vadovaujamu NATO šalių Jungtiniu greitojo reagavimo korpusu (angl. Allied Rapid Reaction Corps – ARRC). Tokiu budu Lietuvos kariuomenės brigadai atsiveria unikali galimybė danų divizijos sudėtyje dalyvauti šio elitinio korpuso mokymuose ir pratybose.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media