Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Lietuvos kariai padeda kompiuterizuoti Goro provincijos valdžios institucijas

2007.08.01
image

Liepos 31 dieną Lietuvos vadovaujamos atkūrimo grupės penktosios pamainos (PAG-5) kariai, įgyvendindami greito poveikio projektą, Goro provincijos Švietimo departamentui padovanojo kompiuterio komplektą su spausdintuvu. Vakar du tokie komplektai buvo įteikti provincijos gubernatoriaus kanceliarijai, vienas nuvežtas į Nacionalinio saugumo departamentą.

 

Kompiuterinę įrangą institucijoms įteikė PAG-5 vadas pulkininkas Dalius Polekauskas ir PAG-5 Civilių ir kariškių bendradarbiavimo (angl. CIMIC) skyriaus viršininkas majoras Liutauras Mickevičius, taip pat dalyvavo specialiosios misijos vadovės padėjėjas Mindaugas Simonaitis.

 

Vienas iš Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės tikslų – padėti vystyti administracinius pajėgumus. PAG greito poveikio projektas, nuperkant kompiuterinės įrangos, įgyvendintas siekiant palengvinti minėtų institucijų darbo sąlygas ir paskatinti sėkmingai plėtoti veiklą provincijoje.

 

Kitą savaitę kompiuterio komplektas ir spausdintuvas bus padovanoti Čagčarano radijo stočiai. Iš viso už PAG lėšas institucijoms nupirkti 5 kompiuterių komplektai su spausdintuvais, kurių bendra vertė siekia apie 15 tūkst. litų.

 

„Daugelyje valdžios institucijų dokumentai vis dar surašomi ranka. Dovanoti kompiuteriai ir spausdintuvai turės įtakos darbo efektyvumui ir skatins kompiuterinį raštingumą. Kompiuteriais dirbsiantiems darbuotojams buvo suorganizuoti kursai, jiems taip pat galės padėti šią sritį išmanantys specialistai”, – apie pagalbą vietos valdžios atstovams kalbėjo karininkas mjr. L. Mickevičius.

 

Afganistano Goro provincija, kurios atkūrimo rūpesčiai patikėti Lietuvai, yra viena didžiausių ir skurdžiausių Afganistane. Neseniai Čagčarane įsikūrus UNAMA (Jungtinių Tautų paramos misijos Afganistane) atstovybei, tikimasi, kad provincijoje padaugės tarptautinių ir nevyriausybinių organizacijų, kurios imsis įgyvendinti projektus ir tokiu būdu ne tik padės atkurti provinciją, bet ir paskatins vietos gyventojus aktyviau įsitraukti į savo krašto atkūrimo veiklą.

 

Lietuvos vadovaujama PAG misija Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 m. birželio mėnesį. Pagrindinė PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. PAG – tai NATO Tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms (angl. NATO International Security Assistance Force, ISAF) priklausanti Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija.

 

Kartu su PAG Afganistane veikia Lietuvos Respublikos specialioji misija, kurioje dirba Lietuvos krašto apsaugos, užsienio reikalų ir vidaus reikalų ministerijų atstovai, užsienio šalių diplomatai ir specialistai.

 

PAG-5 atstovė spaudai
vyresnioji leitenantė Vida Urbonaitė

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media