Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
20 21 22 23 24 26
27 29 31 1 2

 

 

Daugiafunkcinės paskirties sunkvežimiai SISU Lietuvos kariuomenėje

2007.08.28
image

Rugpjūčio 30 d. Gaižiūnų poligone (Rukla, Jonavos r.) vyks pirmųjų 26 daugiafunkcinės paskirties sunkvežimių SISU perdavimo ceremonija. Iš viso Lietuvos kariuomenė 2005–2009 m. planuoja įsigyti 50 vnt. šių sunkvežimių.

Įsigyjami trijų rūšių SISU sunkvežimiai:
1. Techninės pagalbos – skirti ištraukti, išvilkti , pakelti bet kokia ratinę priemonę iki 30 tonų. Juose sumontuota: ištraukimo gervė, kranas, suvirinimo įranga. Jų įsigyjama iš viso  9 vnt.
2. Konteinerinių sistemų pervežimui – skirti 20 pėdų ISO standartiniams konteineriams (kuro, vandens, jūriniams). Juose įmontuota konteinerių pakėlimo įranga leidžianti neišlipant vairuotojui ir be krano pagalbos konteinerius pakrauti ir iškrauti. Šie sunkvežimiai gali vežti ir platformą (pvz. pasikrauti kitą sunkvežimį). Jų įsigyjama iš viso 11 vnt.
3. Konteinerinių sistemų, platformos pervežimui – skirti taip pat ir vikšrinės technikos gabenimui. Šalia konteinerių pakėlimo įrangos papildomai įmontuotas elektrinis keltuvas 20 t galios. Jų įsigyjama iš viso 30 vnt.

Šiuolaikinė logistika paremta konteinerinėmis sistemomis. Jos yra labai svarbios, o kartais ir lemiančios tarptautinėse operacijose. Lietuva turėdama tokius sunkvežimius tampa sudėtine dalimi bendros tarptautinių operacijų logistinės sistemos.

Bendra šių sunkvežimių įsigijimo projekto vertė apie 85 mln. Litų. Į šią sumą  įeiną: vairuotojų, remontininkų parengimas Suomijoje, suteikiama garantija 24 mėn., po tris platformas kiekvienam sunkvežimiui su konteinerine sistema, techninės dokumentacijos lietuvių kalba parengimas, įrankių komplektai remontuoti lauko sąlygomis, lauko diagnostinė įranga, taip pat programinė diagnostinė įrangą instaliuota į nešiojamus kompiuterius ir leidžianti iš karto nustatyti gedimus. Taip pat visi sunkvežimiai turi apsaugos komplektus ir  reikalui esant gali būti šarvuoti.

Pirmąją 26 SISU partiją sudaro: 5 techninės pagalbos, 6 konteinerinių sistemų ir 15 konteinerinių sistemų ir vikšrinės technikos sunkvežimiai.

Žiniasklaidos dėmesiui:

Prieš ceremoniją 11.00–13.00 val. bus galimybė apžiūrėti visas Lietuvos kariuomenėje naudojamas technikos priemones. Reprezentaciniame pristatyme technika bus išdėstyta pagal tipus ir funkcijas, nuo medicininės paskirties automobilių, radarų transporterių, ryšio, planavimo automobilių iki iš misijos grįžusios ar ruošiamos į jas vykti technikos (per 50 skirtingų rūšių). Sunkvežimių perdavimo ceremonijos pradžia 14.00 val.

Norinčiuosius vykti KAM transportu iš Vilniaus prašome pranešti Viešųjų ryšių departamentui iki rugpjūčio 29 d. 14. val. tel.: (+370-5) 2785 270, (+370) 616 26944.

Norinčius dalyvauti renginyje ar dėl papildomos informacijos prašome registruoti el. paštu: [email protected] ; mob. tel. 860699707.

Lietuvos kariuomenė jau turės daugiafunkcinės paskirties sunkvežimius SISU

Rugpjūčio 30 d. Gaižiūnų poligone (Rukla, Jonavos r.) vyks daugiafunkcinės paskirties sunkvežimių SISU perdavimo ceremonija. Lietuvos kariuomenės Logistikos pajėgoms bus perduota pirmoji SISU partija – 26 sunkvežimiai. Kiekvienas susidomėjęs turės galimybę pamatyti, paliesti, pajusti greitį ir patys išbandyti vieną naujausių Lietuvos kariuomenės technikos priemonių.

Ceremonija prasidės 14 val., simbolinę juostą perkirps Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Kariuomenės vadas brigados generolas Valdas Tutkus, Logistikos valdybos vadas pulkininkas leitenantas Giedrius Vasiliauskas ir įmonės „SISU defence” (Suomija) direktorius Teppo Raitis. Susirinkusiems bus pademonstruota parodomoji sunkvežimių galimybių programa.

Sunkvežimių įsigijimo projektas truko ketverius metus. Prieš tai buvo atliekami techninių specifikacijų patikrinimai, sunkvežimių testavimai ir papildymai, kurie, tikimasi, palengvins vairavimo galimybes ir pailgins eksploatavimo laiką. Taip pat, kariams padės atlikti įvairias logistines operacijas tiek Lietuvoje, tiek ir už jos ribų.

Tą pačią dieną prieš ceremoniją bus galimybė apžiūrėti visas Lietuvos kariuomenėje naudojamas technikos priemones. Reprezentaciniame pristatyme technika bus išdėstyta pagal tipus ir funkcijas, nuo medicininės paskirties automobilių iki iš misijos grįžusios ar ruošiamos į jas vykti technikos.

Žiniasklaidos dėmesiui: norinčiuosius vykti KAM transportu iš Vilniaus prašome pranešti Viešųjų ryšių departamentui tel.: (+370-5) 2785 270, (+370) 616 26944.

Norinčius dalyvauti renginyje ar dėl papildomos informacijos prašome registruoti el. paštu: [email protected] ; mob. tel. 860699707.

DAUGIAFUNKCINĖS PASKIRTIES SUNKVEŽIMIO SISU 8X8 DUOMENYS

Nr. Sunkvežimio dalis Įranga Funkcija Charakteristika Pastabos
1. Kabina (jos dizainas) 
Neperšaunami stiklai Pagrindinė smūgio banga nukreipiama į šonus
Apsaugo karius kabinos viduje nuo minų, padėtų kelyje, ir nuo automatinių ginklų šūvių. Šarvuota Svarbu vykdant misijas
2. Kabina Speciali ABC įranga Apsaugo karius nuo užteršto ABC oro  ABC užterštose vietovėse
3.  „Vebasto” šildymo sistema Užtikrina lengvą variklio užvedimą, esant žemesnei nei -37 temperatūrai Autonominė 
4. Kabina Šildymo bei vėdinimo sistema su oro kondicionieriumi Esant oro temperatūrai -39 ir daugiau arba +49 ir daugiau, kabinoje palaikoma pastovi +20 laipsnių šiluma. Autonominė 
5. Padangos Centrinė oro pripūtimo sistema į padangas (angl. CTIS) 1. Leidžia valdyti padangų oro slėgį, neišlipus iš kabinos;
2. Programavimo funkcija nustatomas norimas oro slėgis padangose, esant skirtingoms važiavimo sąlygoms.  Padidina sunkvežimio pravažumą įvairiais keliais, bekele, smėliu, agrokultūriniais arimais be takų ir t.t
6. Padangos Specialiai įmontuoti įdėklai („Run flat” sistema) Leidžia automobiliui važiuoti su peršautomis (nuleistomis) padangomis.  
7. Variklis „Caterpillar” C13 Labai patikimi ir patvarūs, eksploatuojant net ir ypač sudėtingomis sąlygomis (temperatūra nuo -55 iki +50) Vidutinė rida 1 mln. km. 
8. Variklis Diagnostinė sistema 1. Leidžia greitai ir tiksliai nustatyti gedimus;
2. Leidžia nustatyti variklio parametrus (max. Variklio sūkiai, max. automobilio greitis ir t.t.)  

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media