Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Laisvės dieną pristatoma knyga „Okupacinė kariuomenė Lietuvoje”

2007.08.29
image

Fotogalerija:„Okupacinė kariuomenė Lietuvoje”

Fotogalerija: „Rusijos kariuomenės išvedimas”

Rugpjūčio 31 d. minint Laisvės dieną ir  Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos keturioliktąsias metines Krašto apsaugos ministerijoje bus pristatoma Ingos Arlauskaitės ir Ramintos Kšanytės-Armstrong knyga „Okupacinė kariuomenė Lietuvoje”.

Pristatyme dalyvaus Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, kariuomenės vadas generolas majoras Valdas Tutkus, ministerijos ir kariuomenės vadovybė. Knygą pristatys šio projekto iniciatorius, Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento direktorius istorikas doc. dr. Arvydas Anušauskas ir autorė, istorikė Inga Arlauskaitė.

Kaip sakė doc. dr. Arvydo Anušauskas: „Istorija niekada nesibaigia. Ji visada įdomi ir svarbi dabarčiai. Iš jos mes semiamės gyvenimu patikrintos išminties. Bet kiekvienas savaip priimame ir įvertiname tai, kas įvyko Lietuvoje per pastaruosius penkiasdešimt metų. Estijos valdžiai į karių kapines iš Talino centro perkeliant keliolikos II pasaulinio karo metu žuvusių sovietinių karių palaikus, kilusios riaušės suaktualino „sovietinės armijos” vertinimus Baltijos šalyse. Kartu išryškino ir rusų ultranacionalistų norą spekuliuoti karo aukų atminimu siekiant paremti Rusijos interesų realizavimą Baltijos šalyse. Nežiūrint į tai, kad Rusija vengia pripažinti Lietuvos okupaciją, remiantis bendrosiomis tarptautinės teisės normomis, okupacijos faktas ir iš jos išplaukiančios pasekmės – nenuginčijamos. Lietuvių tautos istorinė atmintis nebuvo ištrinta ir sovietinės kariuomenės vaidmuo okupuojant Lietuvos Respubliką nebuvo pamirštas. Juk būtent sovietines uniformas vilkėję kareiviai trėmė į Sibirą lietuvius, latvius ir estus, žudė okupacijos priešininkus. Vilniaus universiteto jaunų istorikių Ingos Arlauskaitės ir Ramintos Kšanytės-Armstrong parengta knyga „Okupacinė kariuomenė Lietuvoje” nagrinėja temą, kuri ilgą laiką buvo apeinama.

Autorės, atradusios anksčiau nežinomus dokumentus, atskleidžia sovietinės armijos paslaptis, Lietuvos valdžios pastangas gelbėti Lietuvos jaunuolius Skandinavijos šalyse 1991 m. ir dar daug kitų nežinomų istorijos faktų. Ši knyga leis atidžiau pažvelgti į okupuotos ir aneksuotos Lietuvos valdymą ir kontrolę, aiškiau suvokti tuometinės sovietinės Lietuvos visuomenės interesų ignoravimo priežastis ir pasekmes, suprasti okupacinės  armijos vaidmenį ir poveikį Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymui 1990-1991 m.”

Šios knygos išleidimą rėmė Krašto apsaugos ministerija.

Žiniasklaidos dėmesiui: Renginio pradžia rugpjūčio 31 d. 15.00 val. Krašto apsaugos ministerijos Baltojoje salėje (Totorių g. 25/3). Trukmė apie 1 val.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media