Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Lietuvos vadovaujamoje karių stovykloje Čagčarane lankėsi Tarptautinių saugumo paramos pajėgų vadovybė

2008.04.30
image

Balandžio 29 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės šeštosios pamainos (PAG-6) karius aplankė NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. NATO International Security Assistance Force, ISAF) vadas generolas Danas Maknylas (Dan K. Mcneill) ir Vakarų regiono vadavietės vadas brigados generolas Frančeskas Arena (Francesco Arena).

 

Pirmasis į PAG-6 karių stovyklą atvyko naujasis Vakarų regiono vadas brg. gen. F. Arena, kuriam pavaldi ir Lietuvos vadovaujama PAG.  Svečias aplankė stovyklos medicinos punktą, štabo pastatą ir karių ramovę, jam pristatyta stovyklos struktūra, užduotys, nuveikti darbai ir planuojami pasikeitimai.

 

Vėliau, į stovyklą atvykus Tarptautinių saugumo paramos pajėgų vadui generolui D. Maknylui, svečių delegacija išvyko į provincijos sostinę Čagčaraną, kur svečiams buvo parodyti Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ir tarptautinių paramos organizacijų pastangomis įkurti miesto objektai.

 

Vizito metu svečiai lankėsi neseniai atidarytame Civilių tarnautojų mokymo centre, kuris buvo įsteigtas ir atidarytas Lietuvos specialiosios misijos ir JAV tarptautinio vystymo agentūros (angl. United States Agency for International Development) bendromis pastangomis. Šiuo metu centre mokosi 60 klausytojų. Čia dėstomi kompiuterių, anglų kalbos ir vadovavimo kursai. Šią programą finansuoja Lietuva. Svečiai apžiūrėjo modernia mokymo aparatūra aprūpintas mokymo klases, rekonstruotą mokymo centro pastatą.

 

Vėliau delegacija nuvyko į Lietuvos atidarytą viešąją Čagčarano biblioteką, kuriai Lietuvos specialioji misija yra nupirkusi lentynų, stalų, kėdžių, kompiuterių įrangos ir daugiau kaip 2,6 tūkst. įvairios tematikos dari ir puštūnų kalbomis išleistų knygų  –  pradedant religiniais veikalais, šiuolaikiniais žodynais ir enciklopedijomis ir baigiant senąja persų poezija ir literatūra vaikams. Goro provincijos Kultūros ir informacijos departamento vadovas Mohammadas Sarvaras Azadas (Mohammad Sarvar Azad) sakė, kad biblioteką kasdien aplanko nuo 50 iki 60 Čagčarano gyventojų. Pasak jo, gyventojai yra labai dėkingi ir vertina Lietuvos indėlį į Goro provincijos kultūros atkūrimą ir puoselėjimą.

 

Tarptautinių saugumo paramos pajėgų vadas ir jį lydinti delegacija taip pat lankėsi Čagčarano berniukų vidurinės mokyklos bendrabutyje, kuriame gyvena mokiniai iš įvairių Goro provincijos vietų. Delegacija pabendravo su mokiniais, išklausė jų problemas ir pasiūlymus dėl kitų projektų Čagčarano mieste ir jo apylinkėse.

 

Gen. D. Maknylas pasidžiaugė, kad nemaža dalis mokinių planuoja tarnauti Afganistano karinėse pajėgose ir siekti šalies vadovų postų. Mokiniai padėkojo Lietuvos vadovaujamai PAG už didelę paramą ir palaikymą ir visoms Tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms, padedančioms užtikrinanti saugumą šalies viduje.

 

Po šio vizito gen. D. Maknylas padėkojo PAG-6 vadui pulkininkui Albertui Kondrotui ir kariams už gerą tarnybą visos misijos metu. Tarptautinių saugumo paramos pajėgų vadas labai teigiamai įvertino PAG pastangas atkuriant provinciją ir užtikrino tolesnę savo vadovaujamų pajėgų paramą Lietuvos stovyklai. Kariams jis palinkėjo sėkmingos tarnybos ir saugiai grįžti pas namiškius.        

 

Lietuvos vadovaujama PAG misija Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 m. birželio mėnesį. Pagrindinė PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

 

PAG – tai NATO Tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms (angl. NATO International Security Assistance Force, ISAF) priklausanti, Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija.

 

           

PAG-6 visuomenės informavimo karininkas kapitonas Tomas Balkus

2012-12-06 02:57

ehicus

aNM6Ru lpgltdyzcgjo
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media