Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Žinių archyvas (2008 - 04)

Uždaryta Goro provincijos atkūrimo grupės stovyklos valgykla
2008.04.14
Balandžio 14 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės PAG-6 vadovybės sprendimu laikinai uždaryta stovyklos valgykla. Tiriant stovyklos karių negalavimus sukėlusias priežastis, praėjusią savaitę buvo atlikti bakteriologiniai tyrimai. Pirminiais tyrimų duomenimis nustatyta, kad viduriavimą sukėlusiomis bakterijomis yra užsikrėtę ir valgyklą aptarnaujančios ES-KO kompanijos darbuotojai.
null
Lietuva kartu su kitomis NATO narėmis dalyvaus krizių valdymo pratybose
2008.04.14
imgBalandžio 16–22 d. Lietuva dalyvaus kasmetinėse NATO krizių valdymo pratybose CMX-08 (angl. NATO Crisis Management Exercise 2008). Jose kartu su kitomis NATO narėmis veiks visos Lietuvos krizių valdymo sistemos institucijos. „Lietuva šių pratybų metu sieks pasitikrinti nacionalines sprendimų priėmimo procedūras ir išbandyti NATO kolektyvines atsako į krizes priemones, taip pat gerinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą likviduojant krizes,” – sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.
null
Kariško gyvenimo subtilumai – pusšimčiui Lietuvos studentų
2008.04.11
imgBalandžio 14–19 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje (LKA) vyks konferencija ,,Lietuvos jaunimo pilietinio ugdymo problemos”. Konferencijoje įžanginį žodį tars ir renginio pradžią paskelbs krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Pagrindinis konferencijos tikslas – skatinti Lietuvos jaunosios pilietinės visuomenės patriotiškumą bei pilietiškumą.
null
Aiškinamasi, kas galėjo sukelti PAG-6 karių negalavimą
2008.04.11
Šią savaitę į Lietuvos vadovaujamą Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-6) stovyklą Čagčarane iš Kabulo atvykęs epidemiologijos specialistas aiškinasi karių negalavimo priežastį. Prasta savijauta pirmieji kariai pradėjo skųstis kovo 28 d. Iš viso stovyklos ligoninėje su nusiskundimais dėl žarnyno negalavimų, viduriavimo, pakilusios temperatūros apsilankė daugiau nei 20 Lietuvos, Danijos ir Kroatijos karių.
null
Vengrijos kariuomenės tūkstantmečio istorijos paroda
2008.04.11
imgBalandžio 9 d. Vytauto Didžiojo karo muziejuje atidaryta su Vengrijos kariuomenės istorija supažindinanti Vengrijos karo istorijos instituto ir karo istorijos muziejaus paroda „Tėvynė visų svarbiausia”.
null
Akredituotas naujasis Graikijos gynybos atašė
2008.04.10
imgBalandžio 10 d. Krašto apsaugos ministerijoje vyko naujojo Graikijos gynybos atašė Lietuvai pulkininko leitenanto Dimitrios Tzourmerkiotis akreditacijos ceremonija. Ceremonijoje dalyvavo ir Graikijos ambasadorius Lietuvai J.E. George Christofis, Krašto apsaugos ministerijos sekretorius gynybos politikai ir tarptautiniams ryšiams Renatas Norkus, ministerijos atstovai.
null
Birutės bataliono kariai 45-ųjų kunigystės metų proga pasveikino kleboną S. Stankevičių
2008.04.10
imgBalandžio 10 d. ilgametis Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės bataliono karių bičiulis ir nuolatinis bataliono renginių svečias Alovės klebonas Stanislovas Stankevičius, karių vadinamas tiesiog Tėveliuku, švenčia 45-ąsias kunigystės metines. Nuotraukoje iš kairės Birutės bataliono vadas plk. ltn. Ramūnas Baronas, klebonas Stanislovas Stankevičius, Birutės bataliono vyr. puskarininkis psk. Virginijus Vecerkauskas, ramovės vedėja Gaiva Veniukevičienė, Alytaus įgulos karo kapelionas kpt. Jonas Tamošiūnas
null
PAG-7 kariai prieš misiją tapo kraujo donorais
2008.04.10
imgBalandžio 9 d. misijai Afganistane besirengiantys Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės septintosios pamainos (PAG-7) kariai prisidėjo prie donorystės akcijos ir neatlygintinai padovanojo savo kraujo. Donorystės akciją Lietuvos kariuomenės Birutės motorizuotųjų pėstininkų batalione organizavo UAB „Kraujo donorystės centras”. Iš Kauno atvykę medikai džiaugėsi, kad tarp kraują davusių karių buvo ir PAG-7 karių donorų.
null
Informacija apie profesinę karo tarnybą – nemokamu telefonu 8 800 12340
2008.04.10
imgInformacija apie profesinę karo tarnybą bus teikiama nemokamu telefonu 8 800 12340. Nuo šiol kiekvienas besidomintis kario profesija galės paskambinti minėtu telefonu ir gauti atsakymus į visus klausimus, susijusius su tarnyba kariuomenėje. „Kiekvienas vaikinas ar mergina paskambinęs nemokamu telefonu 8 800 12340 galės gauti atsakymus į visus klausimus susijusius su tarnyba kariuomenėje – karjeros galimybes, tarnybos sąlygas, socialines garantijas, atrankos sąlygas”, – teigia už kandidatų atranką į profesinę karo tarnybą bei aktyvųjį rezervą atsakingos Karo prievolės administravimo tarnybos prie Krašto apsaugos ministerijos (toliau – KPAT) viršininkas Tomas Pilvinis.
null
Lietuvos kariuomenė – darbdavys dešimtims šalies gamintojų
2008.04.10
imgLietuvos kariuomenė kasmet su vietos gamintojais sudaro prekių, paslaugų ir darbų įsigijimų sutarčių, kurių bendra vertė viršija šimtą milijonų litų. Lietuvos gamintojai ir tiekėjai šalies kariuomenę aprūpina maisto produktais, siuva karišką uniformas, ekipuotę ir avalynę, tiekia kurą. Lietuvoje kariuomenė įsigyja kompiuterinę, organizacinę ir ryšio, taip pat logistinę įrangą. Transporto priemonių, laivų ir sraigtasparnių remontui taip pat samdomos vietos kompanijos, iš Lietuvos tiekėjų įsigyjamos ir projektavimo bei statybos darbų paslaugos.
null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media