Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Lietuvos ir Italijos kariai padėjo informuoti Afganistano gyventojus apie artėjančius šalies prezidento rinkimus

2008.10.13

 

Savaitgalį Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės septintosios pamainos (PAG-7) kariai kartu su NATO tarptautinių saugumo pajėgų (International Security Assistance Forces, ISAF) Vakarų regiono vadavietės italų karių grupe lankėsi Goro provincijos Madraso ir Sango Baro kaimuose ir informavo vietos gyventojus apie kitais metais vyksiančius prezidento rinkimus bei prasidėjusią rinkėjų registraciją.

 

Lietuvos ir Italijos kariai susitiko su kaimų seniūnais ir su jais aptarė pasiruošimą rinkimams ir dalyvavimo juose svarbą. Kaimo gyventojams kariai dalijo informacinę medžiagą apie rinkimus.

 

Siekiant užtikrinti saugumą rinkėjų registravimo laikotarpiu, Goro provincijoje dislokuojami Afganistano nacionalinės armijos padaliniai. Kartu su afganistaniečiais saugumą provincijoje padės prižiūrėti ir Goro PAG kariai.

 

Praėjusią savaitę provincijos sostinėje Čagčarane buvo atidarytas miesto ir jo apylinkių rinkėjų registracijos centras.

 

PAG – tai NATO Tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms priklausanti Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija.

 

Lietuvos vadovaujama PAG misija Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų birželio mėnesį. Pagrindinė PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

 

Goro PAG, be Lietuvos karių ir civilių, tarnauja Danijos, Kroatijos, Jungtinių Amerikos Valstijų kariai, taip pat Ukrainos ir Gruzijos karo medikai.

 

PAG septintosios pamainos visuomenės informavimo karininkė vyresnioji leitenantė
Rūta Gaižutytė.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media