Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Žinių archyvas (2009 - 06)

Prezidentas V. Adamkus atsisveikino su Lietuvos kariuomene
2009.06.25
img

Birželio 24 d. kadenciją baigiantis Lietuvos Respublikos prezidentas, vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas Valdas Adamkus atsisveikino su Lietuvos kariuomenės vadovybe ir pajėgų vadais.

Ceremonijos metu Pabradės poligone Prezidentui kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdas Tutkus įteikė tarpukario Lietuvos sausumos pajėgų karininko kardą, kokį dabar naudoja Garbės sargybos kuopos karininkai.

null
Kariai kviečia visus norinčius išbandyti jėgas pėsčiųjų žygyje „Kęstutėnai
2009.06.25
img

Tęsdami tradiciją Lietuvos kariuomenės padaliniai visus norinčius rugpjūčio 13-14 dienomis kviečia į pėsčiųjų žygį, kuris vyks Tauragėje. Šiemet žygį rengia Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai, todėl žygis pavadintas jų, kęstutėnų, vardu.

„Kęstutėnų" žygyje yra numatytos dvi 20 ir 40 km trasos. Iš viso ištvermingiausi dalyviai per dvi žygio dienas galės įveikti 60 km. atstumą. Trasos nusidrieks itin vaizdingomis apylinkėmis - per Kaskalnio ir Jūros draustinius, Viešvilės rezervatą. Žygeiviai turės progos pažinti ir Tauragės regiono istoriją - kontrolės punktus planuojama įrengti prie šio regiono Kęstučio apygardos laisvės kovų dalyvių atminimo vietų.

null
Aviacijos bazėje Šiauliuose susitiks Lietuvos ir Čekijos gynybos ministrai
2009.06.23
img

Birželio 24 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė Lietuvos karinių oro pajėgų (KOP) Aviacijos bazėje Šiauliuose susitiks su neoficialaus vizito į Lietuvą atvykstančiu Čekijos gynybos ministru Martinu Bartaku (Martin Barták).

Neoficialaus susitikimo metu Lietuvos ir Čekijos gynybos ministrai daugiausia dėmesio skirs NATO oro policijos misijai Baltijos valstybėse. Taip pat ministrai planuoja aptarti pasibaigusį Čekijos pirmininkavimą Europos Sąjungai, energetinio saugumo, kitus aktualius NATO ir ES saugumo ir gynybos klausimus.

null
Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė vyks vizito į Kosovą
2009.06.23
img

Birželio 25 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė su delegacija vyks vizito į Kosovą, kur dalyvaus Lietuvos karių būrio, dešimt metų sėkmingai dalyvavusio NATO operacijoje Kosove (angl. Kosovo Force, KFOR), misijos baigimo ceremonijoje.

Dviejų dienų vizito metu ministrė taip pat susitiks su Kosovo prezidentu Fatmiru Sejdiu, Kosovo užsienio reikalų ministru Skenderiu Hyseni, Kosovo saugumo pajėgų ministru Fehmi Mujota, ES specialiuoju atstovu Pieteriu Feithu, taip pat su KFOR vadu generolu leitenantu Giuseppe Emilio Gay‘umi ir KFOR pajėgų Kosovo rytų sektoriuje, kur tarnauja lietuviai, vadu brigados generolu Larry‘iu D. Kay‘umi.

null
R. Juknevičienė ministerijos sekretoriams padėkojo už darbą krašto apsaugos vadovybės sudėtyje
2009.06.23
img

Birželio 23 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ministerijos darbuotojų vardu ministerijos valstybės sekretorei ir  ministerijos sekretoriams padėkojo už darbą Krašto apsaugos ministerijos vadovybės sudėtyje.

Įteikdama atminimo dovanas sekretoriams ministrė R. Juknevičienė sakė, kad tai buvo komanda, kuri turėjo savo tikslų, savo idėjų, savo stilių.

Ministerijos valstybės sekretorės pareigas ėjusi Jūratė Raguckienė ir ministerijos sekretoriais buvę Leonardas Bakaitis, Andrius Krivas, Tomas Gražiūnas ir Artur Plokšto lieka dirbti krašto apsaugos sistemoje - jiems pasiūlytos kitos pareigos.

null
Krašto apsaugos ministrė susitiko su Maltos Ordino ambasadoriumi
2009.06.23

Birželio 23 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė Vilniuje susitiko su Maltos Ordino ambasadoriumi Douglasu Grafu von Saurma-Jeltschu.

Ambasadorius padėkojo ministrei už Lietuvos kariuomenės paramą šalyje organizuojant Kalėdinės Sriubos akcijas ir išreiškė viltį, kad kariuomenę ir ateityje rems šią iniciatyvą. Ministrė R., Juknevičienė patikino, kad ji nuoširdžiai remia šią iniciatyvą ir, nors ekonominė situacija, deja, neleis finansuoti naujų projektų, kariuomenė ir ateityje teiks paramą Kalėdinės Sriubos akcijoms.

null
Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė susitiko su Austrijos Nacionalinės Tarybos Krašto gynybos komiteto delegacija
2009.06.22
imgBirželio 19 d. Lietuvos krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė Vilniuje susitiko su Austrijos Nacionalinės Tarybos Krašto gynybos komiteto delegacija ir jos vadovu, komiteto pirmininku Peteriu Fichtenbaueriu.
null
Kadenciją baigiančiam Turkijos gynybos atašė įteiktas medalis „Už nuopelnus
2009.06.22
img

Birželio 22 d. Krašto apsaugos ministerijos sekretorius gynybos politikai ir tarptautiniams ryšiams Andrius Krivas kadenciją baigiančiam Turkijos gynybos atašė Lietuvai pulkininkui Muammerui Inarui (Muammer Inar) įteikė medalį „Už nuopelnus".

Aukščiausio lygmens krašto apsaugos sistemos medalis „Už nuopelnus" kadenciją baigiančiam Turkijos gynybos atašė plk. M. Inarui įteiktas už nuopelnus ir asmeninį indėlį plėtojant Lietuvos ir Turkijos kariuomenių bendradarbiavimą.

null
Oro gynybos bataliono kariai dalyvavo priešlėktuvinės oro gynybos sistemos „Stinger
2009.06.22
img

Birželio 10 d. Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono kariai dalyvavo priešlėktuvinės oro gynybos sistemos „Stinger" kovinio šaudymo pratybose į oro taikinius Danijoje, Gniben apylinkėse esančiame kariniame poligone. Pratybose Lietuvos kariai pasirodė sėkmingai - sunaikino visus taikinius.

Tokios kovinio šaudymo pratybos Lietuvos kariams Danijoje buvo surengtos antrą kartą. Praėjusiais metais šaudymai buvo vykdomi į bepiločius orlaivius, šiais metais Lietuvos kariai pirmą kartą šaudė į raketas.

null
Karo akademijoje baigėsi tarptautiniai vadų ir jaunesniųjų štabo karininkų kursai
2009.06.22
img

Birželio 12 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje baigėsi vadų ir jaunesniųjų štabo karininkų kursai. XVII kursų laidą baigė 17 Lietuvos kariuomenės karininkų ir septyni užsienio šalių karininkai iš Ukrainos, Moldovos, Kazachstano, Gruzijos, Azerbaidžano ir Armėnijos.

Kursų baigimo ceremonijoje Lietuvos karo akademijos viršininkas brigados generolas Edvardas Mažeikis sėkmingai studijas baigusiems klausytojams įteikė Vadų kursų baigimo pažymėjimus ir kurso ženklus, palinkėjo kuo geriausios kloties ir sėkmingos tolesnės tarnybos.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media