Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
20 21 22 23 24 26
27 29 31 1 2

 

 

Žinių archyvas (2009 - 06)

Lietuvos kariuomenė jau vykdo elektroninius viešuosius pirkimus
2009.06.04
img

Lietuvos kariuomenė viešuosius pirkimus pradėjo vykdyti Centrinės viešųjų pirkimų informacinės sistemos (CVP IS) priemonėmis.

Lietuvos kariuomenė 2009 m. gegužės 1 d. paskelbė pirkimą, kurį pirmą kartą atliko CVP IS priemonėmis. Konkurse dalyvaujantys tiekėjai CVP IS priemonėmis teikė pasiūlymus dėl palydovinio ryšio terminalo, palydovinio ryšio įrangos bei palydovinio ryšio paslaugų.

null
Mindaugo batalione bus minima Geležinio Vilko diena
2009.06.04
img

Birželio 5 d. Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono, įsikūrusio netoli Panevėžio (Pajuosčio k.), kariai minės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" vardo suteikimo 17-ąsias metines.

Birželio 6-oji, Geležinio Vilko diena, batalione minima kasmet. „Tai svarbi diena kiekvienam iš mūsų, kurie ant savo peties nešiojame „Vilko" antsiuvą, tai diena, kai dar labiau didžiuojamės, kad esame „vilkai" – didelė, darni, vieninga ir garbinga šeima", – sakė Mindaugo bataliono vadas majoras Nerijus Stankevičius.

null
Riteriai renkasi į Trakus
2009.06.04
img

Birželio 4 d. Trakų pusiasalio pilyje renkasi viduramžių kovų entuziastai iš daugelio Europos šalių – šeštadienį prasidės II tarptautinis riterių turnyras Kariuomenės vado kalavijui laimėti.

Dėl Lietuvos kariuomenės įsteigto prizo šiemet kovos viduramžių kovos tradicijų puoselėtojai iš Lietuvos, Vokietijos, Lenkijos ir Baltarusijos. Riteriai susikaus dvikovose dvirankiais kalavijais ir dalyvaus komandinėse riterių penketų kautynėse.

null
Vilnių pasiekė Europos Parlamento rinkimuose balsavusių Lietuvos karių iš tarptautinių misijų balsai
2009.06.04

Birželio 4 d. Vyriausiajai rinkimų komisijai buvo įteikti paskutiniai tarptautinėse misijose tarnaujančių ir rinkimuose paštu balsavusių Lietuvos karių biuleteniai. Savo valią Europos Parlamento (EP) rinkimuose pareiškė 110 karių iš Afganistano, Irako ir Kosovo.

null
Klaipėdoje - misiją Afganistano Goro provincijoje baigusių karių sutiktuvių ceremonija
2009.06.04
imgBirželio 5 d. Klaipėdoje, Teatro aikštėje, vyks misiją Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės 8-oje pamainoje (PAG-8) baigusių karių sutiktuvių ir apdovanojimo ceremonija. Karius sveikins krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdas Tutkus. Iškilmėse taip pat dalyvaus Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) vadas pulkininkas Antanas Plieskis, Klaipėdos miesto ir rajono savivaldos atstovai, kiti svečiai, PAG-8 karių artimieji.
null
Lietuvos karių stovykloje Afganistane lankėsi aukšto rango NATO generolas
2009.06.04
img

Birželio 4 dieną Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovykloje Afganistane lankėsi NATO Sąjungininkų pajėgų operacijų vadavietės Europoje (angl. - ACO), įsikūrusios Monse, Belgijoje, štabo viršininkas generolas Karlas Latheris Heinzas.

PAG stovykloje generolas buvo supažindintas su gegužės viduryje tarnybą pradėjusios devintosios karių pamainos (PAG-9) vykdoma veikla, probleminėmis sritimis ir didžiausiu šios Lietuvos karių pamainos laukiančiu iššūkiu - Afganistano prezidento ir Provincijos tarybos narių rinkimais. Generolas taip pat domėjosi Goro provincijos atkūrimo ir vystymo planu bei jo įgyvendinimu. Šį planą sudaro vietos valdžia ir tvirtina Afganistano vyriausybė.

null
Patikslintos krašto apsaugos ministro 2009-2014 m. gairės
2009.06.03
imgKrašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės įsakymu patvirtintos patikslintos krašto apsaugos ministro gairės 2009 - 2014 m. Šis vidutinės trukmės (šešerių metų) planavimo dokumentas buvo rengiamas atsižvelgiant į Lietuvos nacionalinio saugumo strategiją, Lietuvos karinę strategiją, Krašto apsaugos sistemos plėtros programą ir įvairius NATO ir Europos Sąjungos strateginius dokumentus bei Lietuvos prisiimtus kolektyvinius ir tarptautinius įsipareigojimus. Šios Gairės buvo patikslintos įvertinus dėl ekonominės krizės mažėjantį krašto apsaugos sistemos finansavimą, pokyčius strateginėje saugumo aplinkoje.
null
Iš Lietuvos gynybos atašė automobilio Maskvoje pagrobti asmeniniai daiktai
2009.06.02

Birželio 1 d. Maskvoje iš Lietuvos gynybos atašė Rusijoje pulkininko Česlovo Šlėgaičio automobilio buvo pagrobtas portfelis su asmeniniais daiktais, diplomatiniu pasu ir 20 tūkst. rublių.

Kaip pasakojo plk. Č. Šlėgaitis, plėšimas įvyko maždaug 12.20 val. Lietuvos laiku tuo metu, kai jis į gatvę išsukinėjo iš parduotuvės stovėjimo aikštelės. Plk. Č. Šlėgaičio vairuojamą automobilį užblokavo motociklas, kurio vairuotojas pasiteiravo kelio. Tuo pat metu automobilio užpakalines dureles atidarė ir nuo galinės sėdynės portfelį pagrobė, kaip įtariama, motociklą vairavusio asmens bendrininkas.

null
Šimkaičiuose paminėtos partizanų generolo Jono Žemaičio-Vytauto 100-osios gimimo metinės
2009.06.02
imgGegužės 29 d. Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinėje mokykloje iškilmingai pažymėtos partizanų generolo Jono Žemaičio-Vytauto 100-osios gimimo metinės. Šiai mokyklai Jurbarko rajono tarybos sprendimu Jono Žemaičio vardas buvo suteiktas 2007 m. spalio 25 d., o lapkričio 24 d. mokykla jau iškilmingai minėjo savo 140 metų jubiliejų.
null
Goro provincijoje prieš patruliavusių Lietuvos karių automobilių koloną susprogdintas sprogmuo
2009.06.02
img

Birželio 2 d. ryte Lietuvos vadovaujamoje Afganistano Goro provincijoje kariams vykdant patrulį prieš automobilių koloną buvo susprogdintas sprogmuo. Incidento metu nei kariai, nei transportas nenukentėjo.

Savadarbis sprogstamasis užtaisas susprogo per 100 metrų nuo pirmosios kolonos mašinos. Incidentas įvyko maždaug 130 kilometrų į pietvakarius nuo Goro provincijos sostinės Čagčarano, kuriame įsikūrusi Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovykla. Kariai toliau tęsia užduotis numatytame rajone.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media