Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
21 26
27 29 31 1 2

 

 

Žinių archyvas (2009 - 07)

Krašto apsaugos ministerijoje vyko Baltijos šalių ir JAV atstovų konsultacijos gynybos ir saugumo klausimais
2009.07.23
img

Liepos 22–23 d. Krašto apsaugos ministerijoje vyko kasmetinės planinės Baltijos valstybių ir JAV gynybos ministerijų ir kariuomenių atstovų konsultacijos gynybos ir saugumo klausimais.

null
„Kęstutėnų“ žygyje – būrys senbuvių ir naujokų
2009.07.22
img

Likus mažiau nei mėnesiui iki tradicinio karinio-pažintinio kariuomenės organizuojamo pėsčiųjų žygio, šį kartą pavadinto „Kęstutėnų" vardu, jau užsiregistravo per 350 dalyvių. Registruojamasi ir grupėmis, ir individuliai.

 

Daugiau nei pusė užsiregistravusiųjų yra bent kartą dalyvavę panašiame žygyje, o penki žygeiviai - dalyvavę visuose aštuoniuose kariškių nuo 2001 m. rengiamuose kasmetiniuose žygiuose. Dalyvauti šių metų žygyje taip pat  ketina apie 50 karių.

null
Rygoje Lietuvos, Latvijos ir Estijos kariuomenių vadai tarsis dėl Baltijos bataliono
2009.07.21
img

Liepos 21 d. Lietuvos, Latvijos ir Estijos kariuomenių vadai Rygoje tarsis dėl Baltijos bataliono, kuris budės NATO greitojo reagavimo pajėgose (angl. NATO Response Force) kitų metų pirmąjį pusmetį, formavimo. Susitikimas šaukiamas po to, kai praėjusią savaitę Latvijos gynybos ministras oficialiai informavimo kolegas apie tai, kad Latvija dėl itin sudėtingos ekonominės situacijos šalyje negalės skirti bendram Baltijos batalionui planuotos Latvijos karių kuopos ir vykdyti savo įsipareigojimų. Rygoje kariuomenės vadai aptars situaciją dėl Latvijos sprendimo ir tarsis dėl būdų, kaip ją spręsti.

null
Lenkijoje paminėtos S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio 76-osios metinės
2009.07.21
img

Liepos 19 d. Lenkijoje, Ščecine ir Pščelniko kaimo miške, buvo paminėtos Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 76-osios metinės. Renginiuose dalyvavo Lietuvos Seimo Pirmininko pavaduotojas Algis Kašėta, Lietuvos ambasadorius Lenkijoje Egidijus Meilūnas, Lietuvos gynybos atašė Lenkijoje pulkininkas Eugenijus Vosylius, Lietuvos garbės konsulas Ščecine Wieslawas Wierzchosas, Pamario vaivadijos, Myslibužo miesto valdžios  ir bažnyčios atstovai.

null
Dėl informacijos spaudoje apie brigados generolą Arvydą Pocių
2009.07.21

Atsižvelgdami į vėl spaudoje pasirodžiusią informaciją apie brigados generolą Arvydą Pocių, pakartotinai platiname Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pranešimus apie KAM Generalinės inspekcijos patikrinimą dėl generolo elgesio ir brg. gen. A. Pociaus paaiškinimą dėl J. Abromavičiaus atleidimo.

null
Latvijai sumažinus indėlį į Baltijos batalioną, trūkstamus pajėgumus skirs Lietuva ir Estija
2009.07.21
img

Liepos 21 d. Rygoje vykusiame Lietuvos, Latvijos ir Estijos kariuomenių vadų susitikime buvo sutarta, kad įsipareigojimai sąjungininkams ir bendro Baltijos šalių bataliono parengimas budėti NATO greito reagavimo pajėgose (angl. NATO Response Force) 2010 metų pirmąjį pusmetį tebėra visų trijų šalių prioritetas.

null
PAG-9 kariai vedė medicinos pagrindų kursus Čagčarano ligoninės slaugytojams
2009.07.21
img

Liepos 21 d. Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės devintosios pamainos (toliau - PAG-9) karo medikai padėjo kolegoms iš Čagčarano ligoninės organizuoti ir vesti medicininės slaugos kursus šios ligoninės slaugytojams. Tądien prasidėjusiuose ir dvi savaites truksiančiuose kursuose dalyvaus apie dešimt slaugytojų.

null
Žalgirio mūšio inscenizacijoje Lenkijoje kovėsi lietuviai
2009.07.20
img

Fotogalerija
Liepos 18 d. Griunvaldo lauke Lenkijoje vyko Žalgirio mūšio inscenizacija, kurioje kalavijus su kryžiuočiais surėmė ir lietuviai. Mūšio inscenizacijoje dayvavo viduramžių riterių klubo Trakų pilies brolijos „Viduramžių pasiuntiniai" kovotojų  būrys ir dešimt XIV a. Lietuvos didžiosios kunigaikštystės karių uniformomis vilkintys Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos karių.

null
Jaunimo prievolė – penkios dienos jūroje
2009.07.20
img

„Išbandyk save ir pažink stichiją", – tokiu šūkiu pavadinta antroji Karo prievolės administravimo tarnybos prie  Krašto apsaugos ministerijos (KPAT) vykdyta priemonė jaunimui. Pernai jaunimas turėjo progos atlikti savarankišką šuolį parašiutu, o šiemet naujas iššūkis – penkių dienų pažintis su jūreivio duona. Penkios dienos gyvenimo buriniame laive, neramios Baltijos bangos ir kiti išgyvenimai, kuriuos gali patirti karo jūreiviai. 

null
Pasikeitė Vengrijos gynybos atašė Lietuvai
2009.07.20
img

Liepos 20 d. Krašto apsaugos ministerijoje vyko atsisveikinimo su kadenciją baigusiu Vengrijos gynybos atašė Lietuvai pulkininku leitenantu Emiliu Galu (Emil Gal) ir naujojo Vengrijos gynybos atašė Lietuvai pulkininko Szabolcs Szilagyi (sk. Sabolč Silagi) akreditacijos ceremonija.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media