Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Žinių archyvas (2009 - 07)

PAG-9 kariai penkias dienas patruliavo Goro provincijos pietuose
2009.07.02
imgLiepos 1 d. baigėsi Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės devintosios karių pamainos (PAG-9) Mobiliųjų stebėjimo ir ryšio grupių patruliavimas Goro provincijos pietiniuose regionuose. Penkias dienas keliasdešimt PAG karių iš Lietuvos, Kroatijos ir Danijos patruliavo drauge su Afganistano nacionalinės policijos pareigūnais - tai buvo iki šiol ilgiausiai trukusi PAG-9 karių išvyka patruliuoti.
null
Keičiasi lankymosi kariuomenės poligonuose kovinio šaudymo pratybų metu tvarka
2009.07.01
img

Nuo liepos 1 d. keičiasi lankymosi kariuomenės poligonuose kovinio šaudymo pratybų metu tvarka.

Tvarka keičiama į atsargą išleidus paskutiniuosius privalomąją pradinę karo tarnybą atlikusius karius, kurie saugodavo pavojingas teritorijas poligonuose šaudymo pratybų metu. Poligonai ir pavojingos teritorijos jose bus žymimos naujais įspėjamaisiais ženklais. Nepaisantys ženklų ir bandantys patekti į pavojingas zonas asmenys darys tai savo asmenine atsakomybe.

null
Lietuvos KJP laivas M51 „Kuršis
2009.07.01
img

Liepos 1 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų (KJP) minų paieškos ir nukenksminimo laivas M51 „Kuršis" pradeda pusmečio budėjimą NATO greitojo reagavimo pajėgose NRF-13 (angl. NATO Response Force, NRF-13).

Budėjimo metu laivas „Kuršis" priskirtas NATO greitojo reagavimo pajėgų jūrų pajėgų komponento priešmininės kovos grupei, kuriai vadovauja Italijos karinės jūrų pajėgos (IT MARFOR).

null
Pensilvanijos nacionalinės gvardijos patirtis reikalinga Lietuvos gynybos stiprinimui
2009.07.01
imgLiepos 1 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų Pensilvanijos valstijos Nacionalinės gvardijos vade gen. mjr. Jessica L. Wright, kurios vadovaujama delegacija lankosi Lietuvoje su oficialiu vizitu. Susitikimo metu buvo aptartas galimas bendradarbiavimo plėtojimas Afganistane, kur lietuviai tarnauja Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupėje, kalbėtasi apie tolimesnes partnerystės gaires ir dvišalio bendradarbiavimo aktualijas.
null
„Pakrikštyti“ jaunieji mokomojo lengvosios atakos lėktuvo L-39ZA „Albatros“ lakūnai
2009.07.01
img

Liepos 1 d. Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose du jaunieji karo lakūnai mokomaisiais lengvosios atakos lėktuvais L-39ZA „Albatros“ atliko pirmuosius savarankiškus skrydžius. Pirmam savarankiškam skrydžiui „albatrosus“ pakėlė leitenantai Kazimieras Chomičenko ir Povilas Stučka.

Po skrydžių vyresnieji kolegos jauniesiems karo lakūnams surengė „krikštynas“. „Pakrikštyti“ naujuosius karo lakūnus yra tradicija ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje pasaulio šalių. „Krikštynos" skirtingose šalyse ir netgi eskadrilėse skiriasi, tačiau maudynės yra kone privalomas „krištynų“ ritualas.

null
Klaipėdoje - Karinių jūrų pajėgų atkūrimo dienos minėjimas
2009.07.01
img

Liepos 2 d. Lietuvos karinės jūrų pajėgos (KJP) KJP Karo laivų flotilėje Klaipėdoje minėjo 17-ąsias pajėgų atkūrimo metinės. 

Ceremonijos metu prieš iškilmingą rikiuotę labiausiai pasižymėjusiems KJP kariams buvo įteikti pajėgų vadovybės  apdovanojimai ir padėkos, o tęsiant KJP tradicijas karininkams - kaip kariškos garbės, pasiruošimo kovinėms užduotims ir šalies gynybai simbolį - KJP kapeliono pašventintis karininkų kardai.

null
Jungtiniame štabe lankėsi Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadė
2009.07.01
img

Liepos 1 d. Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe lankėsi JAV Pensilvanijos valstijos nacionalinės gvardijos vadė generolė majorė Jessica L.Wright. Susitikime su štabo viršininku brigados generolu Algiu Vaičeliūnu Amerikos karininkė aptarė tolesnio bendradarbiavimo tarptautinėse operacijose stiprinimą.

Gen. mjr. Jessicai L.Wright buvo pristatytas 2008 metais įkurtas Jungtinis štabas bei jo veikla - karinių operacijų planavimas.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media