Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
20 21 22 23 24 26
27 29 31 1 2

 

 

Lietuvos krašto apsaugos ministrė ir Kosovo saugumo pajėgų ministras pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo

2009.11.30
image

Vaizdo medžiaga

 

Lapkričio 30 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė susitiko su Lietuvoje viešinčiu Kosovo saugumo pajėgų ministru Fehmi Mujota.

 

Susitikimo metu ministrai nustatė tolesnio bendradarbiavimo prioritetus, numatė sritis, kuriose Lietuva galėtų teikti paramą Kosovo saugumo pajėgoms. Taip pat ministrai pažymėjo pastebį pažangą stabilizuojant saugumo situaciją Kosovo Respublikoje ir kuriant šalies demokratines institucijas įvairių etninių grupių pagrindu. Jie taip pat akcentavo neseniai Kosove vykusių savivaldos rinkimų, kurių antras turas bus surengtas gruodžio mėnesį, sėkmę.

 

Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė pabrėžė regioninio bendradarbiavimo svarbą kuriant saugumo ir geros kaimynystės ryšius.

 

Po susitikimo abiejų šalių atstovai pasirašė Lietuvos krašto apsaugos ir Kosovo saugumo pajėgų ministerijų tarpusavio supratimo memorandumą dėl bendradarbiavimo, kuriuo numatoma plėtoti dvišalius santykius tarptautinio saugumo ir stabilumo užtikrinimo, švietimo ir mokymo, krizių valdymo, tarptautinių operacijų, ekstremalių situacijų valdymo ir kitose srityse.

 

Komentuodama pasirašytą susitarimą R. Juknevičienė užtikrino Kosovo saugumo pajėgų ministrą, kad ir ateityje Lietuva teiks galimybes Kosovo saugumo pajėgų atstovams studijuoti Lietuvos karinėse mokymo įstaigose, taip pat skatins kitų Baltijos šalių įsitraukimą į šį bendradarbiavimą.

 

Kosovo saugumo pajėgų ministras padėkojo už paramą, pabrėžęs dvišalį bendradarbiavimą. „Santykiai tarp dviejų tautų ir institucijų bus ir toliau plėtojami. Supratimo memorandumas, kurį šiandien pasirašėme, yra labai svarbi žinia Balkanų regiono žmonėms ir galimybė semtis patirties iš kitų šalių, taip pat ir Lietuvos," - sakė Kosovo saugumo pajėgų ministras. - Lietuva yra pirmoji šalis, į kurią vizito atvykau kaip Kosovo Vyriausybės narys, šis susitarimas pagilins dvišalius santykius ir paskatins bendradarbiavimą."

 

Po susitikimo Krašto apsaugos ministerijoje Kosovo delegacija išvyko į LR Seimą, kur susitiko su Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku Arvydu Anušausku. Taip pat numatytas susitikimas Užsienio reikalų ministerijoje su viceministru Evaldu Ignatavičiumi.

 

Gruodžio 1 d. F. Mujota lankysis generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje (LKA), susitiks su akademijos viršininku brigados generolu Edvardu Mažeikiu, taip pat dalyvaus akademijos Jaunesniųjų štabo karininkų kurso - kuriame studijavo vienas Kosovo kariškis - baigimo ceremonijoje. Dar vienas Kosovo saugumo pajėgų atstovas mokosi LKA pagal Tarptautinių anglų kalbos kursų programą.

 

Lietuvos Seimas Kosovo Respublikos - buvusios Jugoslavijos provincijos - nepriklausomybę pripažino 2008 metų gegužę, tais pačiais metais Lietuvos Vyriausybė užmezgė su Kosovu diplomatinius santykius.

 

Nuo 1999 metų beveik dešimtmetį Lietuvos kariai dalyvavo NATO taikos palaikymo pajėgų (Kosovo Force, KFOR) operacijoje Kosove bendro Lenkijos ir Ukrainos bataliono POLUKRBAT sudėtyje. Lietuvos karių misija KFOR operacijoje baigėsi šių metų birželį. Dabar 5 Lietuvos kariniai instruktoriai Kosove dalyvauja NATO mokymo grupėje (NATO Training Team - Kosovo, NTT-K). Lietuvos kariai tęs misiją iki 2010 metų pradžios.


Krašto apsaugos ministrės patarėja viešiesiems ryšiams Danguolė Bičkauskienė, tel.: 8-5 2735520, 8 686 06265.

 

Alfredo Pliadžio nuotr.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media