Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
20 21 22 23 24 26
27 29 31 1 2

 

 

Vytauto Didžiojo karo muziejuje - Lietuvos tūkstantmečiui skirtas žolynų takelis

2009.11.30
image

Lapkričio 28 d. Vytauto Didžiojo karo muziejaus restauruotoje Didžiojoje salėje Kaune pristatytas Lietuvos vardo tūkstantmečio žolynų takelis, kurį išaudė Lietuvos žmonės kartu su žolinčiais.

 

„Šiame takelyje yra įpintas žmonių gerumas, nuolankumas, sudėta meilė, tikėjimas, įaustos auksinės vestuvės, pirmoji komunija", - per pristatymą kalbėjo Žolinčių akademijos prezidentė Danutė Kunčienė.

 

Lietuvos vardo tūkstantmečio žolynų takelį D. Kunčienė pradėjo austi dar sausio mėnesį ir šiame neįprastame kūrybos procese pakvietė dalyvauti kauniečius, visus Lietuvoje ir už jos ribų gyvenančius žolinčius ir žolininkus, sveikos gyvensenos propaguotojus, bendruomenes, pavienius žmones.

 

Šios idėjos sumanytojos ir iniciatorės tikslas - bendromis jėgomis išausti žolynų takelį, kuriuo kažkada žoliaudami ėjo Vydūnas, Jonas Basanavičius, Eugenija Šimkūnaitė, tėvas Stanislovas. Prireikė vienerių metų, kol buvo nuaustas unikalus iš tūkstančio pavadinimų augalų, žaliuojančių Lietuvos laukuose ir pievose, takas. Jis buvo audžiamas iš gabalėlių, kurie metų pabaigoje buvo sudurti.

 

Net 213 rūšių žolynų augalų takeliui padovanojo Dubravos arboretumas. Visą audimo procesą norintieji galėjo pamatyti nuotraukų kaleidoskope „555 Lietuvos vardo tūkstantmečio takelio audimo akimirkos", kuris takelio pristatymo dieną buvo demonstruojamas Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje Kaune.

 

Tūkstančio žolių takelis bus ilgaamžis ir ypatingas, nes vysdami pievų augalai skleidžia nenusakomus aromatus, o sudžiūvę įgauna neįprastas spalvas. Beveik 40 m ilgio žolynų takelis galbūt pateks į Guinnesso rekordų knygą - jį išmatavę nepriklausomi ekspertai pateiks tvirtinti kaip Lietuvos rekordą.

 

Žolynų takelio sumanytoją D. Kunčienę ir visus jo audėjus pasveikino Vytauto Didžiojo karo muziejaus direktoriaus pavaduotojas dr. Steponas Gečas, Kauno miesto savivaldybės atstovai, kiti svečiai.

 

Lietuvos laukų žolynais Vytauto Didžiojo karo muziejuje kvepės iki 2009 m. gruodžio 5 d.


Regina Rajeckienė, Vytauto Didžiojo karo muziejaus Edukacijos ir informacijos skyriaus vedėja

 

Artūro Užgalio nuotrauka

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media