Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
21 26
27 29 31 1 2

 

 

Vargingiausius Afganistano Goro provincijos gyventojus pasieks Lietuvos humanitarinė parama

2010.01.27
image

Sausio 26 d. Lietuvos vadovaujamoje Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje (PAG) tarnaujantys Lietuvos kariai perdavė Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio Judėjimo atstovams Gore Lietuvos humanitarinę paramą – apie toną miltų ir aliejaus maistui gaminti. 

 

Humanitarinę paramą Raudonojo Kryžiaus atstovai pristatys ir išdalys vargingai gyvenančioms provincijos šeimoms. 

 

Žiemą kalnuotoje Goro provincijoje paprastai yra labai šalta, iškrenta daug sniego, dėl kurio keliai tampa neišvažiuojami, o atokių vietovių gyventojai – izoliuoti nuo pagrindinių centrų. Nepasiturinčioms šeimoms labiausiai trūksta maisto ir šiltų drabužių. Reaguodamas į šia problemas, Goro provincijos Ekstremalių situacijų valdymo komitetas, kurį sudaro vietos administracijos ir provincijoje veikiančių nevyriausybinių ir tarptautinių organizacijų atstovai ir kurio posėdžiuose nuolat dalyvauja PAG ir Lietuvos specialiosios misijos nariai, pavedė Raudonajam Kryžiui nugabenti ir paskirstyti vargingiems gyventojams Lietuvos humanitarinę paramą. 

 

Į sunkiai pasiekiamas vietoves humanitarinę paramą dažnai nugabena ir patys kariai. Sausio pradžioje vietos bendruomenėms buvo perduota 3 t miltų, aliejaus, šiltų drabužių, avalynės.

 

Lietuvos vadovaujama PAG Goro provincijoje – bendra civilių ir karių misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis. Lietuvos vadovaujama PAG Gore pradėjo veikti 2005 metų vasarą. PAG stovykla įsikūrusi provincijos sostinėje Čagčarane. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

 

PAG, be maždaug 150 Lietuvos karių ir civilių, tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kroatijos, Rumunijos ir Ukrainos kariai ir civiliai. Šiuo metu Afganistane tarnaujanti dešimtoji PAG Lietuvos karių pamaina (PAG-10) suformuota Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės pagrindu.

 

PAG-10 visuomenės informavimo karininkas vyr .ltn. Skomantas Povilionis. Nuotraukos vyr. ltn. Ingos Pranaitienės.

2010-02-02 22:13

siaip

Tada kai jie gyvens sudo-molio nameliuose, kai juos pardavines uzpenkesdiasimt doleriu, kai jie basi vaikscios po sniega ziema - kaip afganu vaikai... (ir dar butu galima vardinti)
2010-02-02 14:43

cikis

karsti taskai o ko tie nupimpe musu kariai nei salmu nei sarvu nenesioja????
2010-01-28 10:33

Eddy

O kada humanitarinė pagalba pasieks mūsų kaimo vaikus? Kada mūsų "konteinerių žmonės" gaus paramą?
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media