Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

Žinių archyvas (2011 - 03)

Lankysis Lietuvai akredituoti užsienio šalių gynybos atašė Lietuvai
2011.03.09
img

Kovo 10–11 d. Lietuvoje lankysis šaliai akredituoti užsienio gynybos atašė.

 

Pirmąją vizito dieną gynybos atašė lankysis Krašto apsaugos ministerijos Gynybos štabe, kur dalyvavaus susitikime su Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės karininkais. Gynybos štabo viršininkas brigados generolas Edvardas Mažeikis supažindins svečius su Krašto apsaugos ministerijos Gynybos štabo ir Lietuvos kariuomenės reorganizacija.

null
Su Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovybe aptarti aktualūs krašto apsaugos sistemos klausimai
2011.03.08
img

ATNAUJINTA

 

Kovo 7 d. Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi Lietuvos pramonininkų konfederacijos delegacija, vadovaujama prezidento Bronislavo Lubio. Su svečiais susitiko krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, kiti ministerijos ir kariuomenės atstovai. Susitikime daugiausia dėmesio buvo skirta aptarti problemas, su kuriomis susiduria kariai savanoriai derindami karinę tarnybą su pagrindiniu darbu civilinėse įmonėse ar įstaigose. Taip pat kalbėta apie priimančiosios šalies paramos organizavimo, mobilizacinio rezervo klausimus.

 

Susitikime tiek krašto apsaugos sistemos, tiek Lietuvos pramoninkų konfederacijos vadovybės atstovai išreiškė pritarimą, kad tokie bendri susitikimai yra reikalingi ir turėtų vykti ne vien tik susitinkant vadovams, bet ir atskirų sričių specialistams.

null
Pavasarėjant orams kariai įspėja poledinės žūklės mėgėjus nerizikuoti savo gyvybe ir nelipti ant ledo
2011.03.07
img

Šylant orams vandens telkinius padengęs ledas gali būti apgaulingai pavojingas, įspėja Karinių oro pajėgų Paieškos ir gelbėjimo postuose budintys kariai ir ragina poledinės žūklės mėgėjus būti apdairius ir nebelipti ant ledo.

 

Lietuvos karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo darbų sraigtasparnių įgulos Kuršių mariose įlūžusius žvejus gelbėja beveik kasmet, kariams taip pat yra tekę nukėlinėti žvejus, atkirstus nuo kranto netikėtai atsivėrusių properšų.

null
Karinių orų pajėgų sraigtasparnis gelbėjo į ledą įlūžusius žmones
2011.03.06
img

Kovo 6 d. gelbėti į Kuršių marių ledą įlūžusius žmones buvo išskraidintas Lietuvos karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnis Mi-8.

 

Sraigtasparnio įgula, gelbėjimo operaciją koordinuojant Lietuvos kariuomenės (LK) Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrui, įvykio vietoje radusi keturis pagalbos prašiusiuosius asmenis pakėlė nuo ledo ir nuskraidino į Nidos aerouostą.

null
Tryliktoji Lietuvos karių pamaina baigė pirmąjį pasirengimo misijai Afaganistane etapą
2011.03.04
img

ATNAUJINTA

 

Kovo 4 d. pasibaigė pratybos, per kurias buvo vertinamas tarnybai Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje besiruošiančios tryliktosios Lietuvos karių pamainos štabo pasirengimas tarptautinei misijai.

 

null
Misiją Afganistano pietuose tęsia Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų kariai, jiems dėkoja NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Afganistane vadas
2011.03.04
img

Kovo 4 d. Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų (LK SOP) eskadrono „Aitvaras“ kariai po žiemos pertraukos visu pajėgumu pradėjo NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. ISAF)misiją Afganistano pietuose. Dalyvaudami misijoje Afganistane LK SOP kariai didina savo patyrimą ir plečia SOP galimybes. Tai teigiamai vertina ir NATO ISAF vadas Afganistane generolas Davidas H. Petraeusas (David H. Petraeus).

null
Kauno miesto vienuoliktokai parodė puikias istorijos žinias Vytauto Didžiojo karo muziejaus surengtame konkurse
2011.03.03
img

Kiekvienas, besidomintis praeitimi, stengiasi kuo daugiau apie ją sužinoti, nes istoriją išmanantis žmogus geriau suvokia ir šių dienų pasaulį. Kaip rodo statistika, didžiausią Vytauto Didžiojo karo muziejaus lankytojų dalį sudaro moksleiviai, todėl muziejus Kauno miesto gimnazijų ir vidurinių mokyklų 11 klasių mokiniams surengė istorijos žinių konkursą „Vytauto Didžiojo karo muziejui 90 metų“.

null
Goro provincijos sostinėje Čagčarane susirinko Taikos taryba
2011.03.03
img

 

Kovo 2 d. Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane, Goro provincijos gubernatoriaus biure, vyko Goro bendruomenių lyderių ir valdžios atstovų susitikimas, vadinamas Taikos taryba (Šura). Daugiau nei pusantro šimto atstovų iš skirtingų provincijos rajonų ir vietos valdžios institucijų susitikime diskutavo saugumo ir reintegracijos proceso klausimais.

null
„Stipriausias ginklas – gera nuotaika“: interviu su mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ vertinimo komisijos pirmininku plk. ltn. Gintautu Surgailiu
2011.03.02
img

Vis labiau įsibėgėja pasiruošimo darbai Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės drauge su Švietimo ir mokslo ministerijos organizuojamam konkursui „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ darbai. Konkurso klausimynas kasdien atnaujinamas vienu iš ankstesnių konkursų klausimu ir atsakymu į jį. Taip pat registruojami pirmieji mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ dalyviai, o į konkurso pašto dėžutę keliauja klausimai apie Lietuvos kariuomenę nuo seniausių laikų iki dabar. Ar jie papildys klausimyną, priklausys nuo konkurso vertinimo komisijos. Šiandien kviečiame iš arčiau susipažinti su komisijos pirmininku Vytauto Didžiojo karo muziejus direktoriumi plk. ltn. Gintautu Surgailiu.

null
Krašto apsaugos viceministrė Briuselyje susitiks su NATO institucijų atstovais
2011.03.02
img

Kovo 3-4 d. krašto apsaugos viceministrė Indrė Pociūtė-Levickienė kartu su Lietuvos institucijų atstovais lankysis Briuselyje (Belgija), kur susitiks su kariniais ir civiliais Lietuvos ir JAV atstovais prie NATO.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media