Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30
9
16 17
24 26
30 2 3 4 5 6

 

Pritarta įstatymo projektui, užbaigsiančiam Gynybos štabo integraciją į Krašto apsaugos ministeriją

2011.03.31
image

Kovo 31 d. Seimas pritarė Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pakeitimo projektui, kuris numato krašto apsaugos sistemos struktūrinius pakeitimus, užbaigsiančius Gynybos štabo integraciją į Krašto apsaugos ministeriją.

 

Šis parengtas įstatymo pakeitimas yra viena iš priemonių, kuriomis siekiama tobulinti ir optimizuoti krašto apsaugos sistemos valdymą, atskiriant strateginį, operacinį ir taktinį vadovavimo lygius ir apibrėžti šiems lygiams priskirtas funkcijas.

 

Gynybos štabą, kuris iki šiol buvo atskiras ministerijos vienetas, galutinai integravus į ministeriją, bus išgrynintos ir vienoje institucijoje - integruotoje civilių ir karių ministerijoje - sutelktos strateginio lygmens funkcijos. Tuo pačiu kitoms sistemos institucijoms bus perduotos anksčiau Gynybos štabo vykdytos nestrateginio lygio funkcijos, tarp jų – ginkluotos gynybos operacinių planų rengimas ir kitos, už kurias iki šiol buvo atsakingas Jungtinis štabas.

 

„Gynybos štabo integravimo į ministeriją užbaigimas leis strateginiu lygmeniu atsisakyti funkcijų, kurios nėra susijusios su ilgalaikiu planavimu, – sakė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė. – Tobulindami valdymą ir optimizuodami štabų darbą, mes ne tik išspręsime besidubliuojančių funkcijų klausimą, bet ir sustiprinsime ilgalaikio arba strateginio planavimo struktūras. Tai leis mums žymiai nuosekliau plėtoti kariuomenės pajėgumus pagal patvirtintus prioritetus".

 

Įstatymo pakeitimo projekte numatyta įsteigti karinę Pajėgumų ir ginkluotės generalinio direktoriaus pareigybę, kuri pakeis Gynybos štabo viršininko pareigybę. Ministerijos pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius bus atsakingas už karinių pajėgumų ir ginkluotės strateginį planavimą, pagal savo kompetenciją padės krašto apsaugos ministrui rengti krašto apsaugos sistemos plėtros planus ir valstybės karinę strategiją, o kariuomenės vadui – vykdyti strateginį kariuomenės planavimą.

 

Krašto apsaugos ministerijos pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius bus pavaldus krašto apsaugos ministrui ir atskaitingas kariuomenės vadui. Ministerijos valdymo struktūros hierarchijoje ši pareigybė bus tame pačiame lygmenyje kaip viceministrai.

 

Strateginiame lygmenyje veikianti integruota civilinė-karinė ministerija yra atsakinga už saugumo ir gynybos politikos formavimą, karinių pajėgumų ir ginkluotės strateginį planavimą, programų ir biudžeto rengimą, išteklių valdymą, personalo ir įsigijimo politikos įgyvendinimą.

 

Operacinį vadovavimą užtikrinantis Jungtinis štabas atsakingas už jungtinių operacijų planavimą ir vykdymą, strateginiuose planuose numatytų uždavinių įgyvendinimą.

 

Taktiniame lygmenyje atskiros pajėgos užtikrina kovinę parengtį, karinių vienetų aprūpinimą ir administravimą.

2011-11-05 14:19

zvmqslatqbu

MNFvXC pixmfgtzhdqt
2011-04-01 09:27

:)

Tai naujos rases zmogus, sugebantis buti visur vienu metu, apie viska susidaryti savo patirtim pagrista nuomone, ir apdovanotas galingu mastymo mechanizmu ka matantis isanalizuoti ir pateikti laikmeti pralenkiancias rekomendacijas.
2011-04-01 05:14

Dėdė

Straipsnyje daug žodžių ir mažai prasmės. Ar tai reiškia, kad bus išgriautos pertvaros su išdygusiais papildomais kabinetais "nepakeičiamiems" ir "geriems vyrams"? Ar baigsis ta praktika, kai sukuriamas skyrius, kuriam vadovauja "artimas imperatoriui", o vėliau renkami jam pavaldiniai. Funkcijos, žinoma, taip užmaskuotos, kad, plika akim gali įžiūrėti tik mokesčių mokėtojų pinigų švaistymą.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media