Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
20 21 22 23 24 26
27 29 31 1 2

 

 

Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė: „Izraelio valstybė yra svarbi Lietuvos partnerė“

2011.05.31
image

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė Jeruzalėje (Izraelis) gegužės 31 d. susitikusi su Izraelio užsienio reikalų ministru Avigdoru Libermanu (Avigdor Liberman) aptarė dvišalį bendradarbiavimą, situaciją Artimuosiuose Rytuose, taikos procesą tarp Izraelio ir Palestinos, Europos Sąjungos bendradarbiavimą su Izraeliu.

 

„Izraelio investicijos Lietuvoje ir glaudūs ekonominiai santykiai būtų labai naudingi abiem šalims. Mes pasirengę bendroms investicijoms, pritraukiant jūsų vystomas technologijas“, – sakė ministrė. Pasak jos, Lietuvos Vyriausybė siekia, kad Šiaurės Baltijos regionas būtų klestintis ekonomiškai ir patrauklus investuotojams.

 

Izraelio užsienio reikalų ministro teigimu, didžiausias iššūkis šiuo metu – padidinti investicijas  bei prekybos, turizmo srautų apimtį tarp Lietuvos ir Izraelio.

 

A. Libermanas teigė aukštai vertinantis Lietuvos ir Izraelio bendradarbiavimą, Lietuvos paramą ir poziciją Izraeliui įvairiuose tarptautiniuose forumuose, Europos Sąjungoje. Jis taip pat dėkojo už gerų santykių palaikymą su žydų bendruomene.

 

Susitikime taip pat aptartos energetinio saugumo aktualijos bei šalių galimybės šioje srityje.

 

Susitikusi su Izraelio Kneseto užsienio reikalų ir gynybos komiteto pirmininku Šauliu Mofazu (Shaul Mofaz), ministrė aptarė Artimųjų Rytų taikos procesą, Izraelio ir Lietuvos bendradarbiavimą gynybos srityje.

 

„Izraelio valstybė yra svarbi partnerė politiniame ir ekonominiame lygmenyje“, – pabrėžė R. Juknevičienė.

 

Ji pažymėjo, kad Lietuvoje labai svarbu įsteigti Izraelio ambasadą iki Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai 2013 metais ir taip užtikrinti Izraelio matomumą šalyje. Susitikime ministrė užsiminė apie Lietuvos dalyvavimą tarptautinėje operacijoje Afganistane, kalbėjo apie Lietuvos ir Rusijos santykius, demokratizacijos procesą Lietuvos kaimynystėje.

 

R. Juknevičienė taip pat skaitė pranešimą tarptautinėje moterų lyderių konferencijoje „Moterų situacija Lietuvos politikoje ir kariuomenėje“. Ji pažymėjo, kad Lietuvoje Prezidento, Seimo Pirmininko, finansų, krašto apsaugos ministrų postus užima moterys, o šalies kariuomenėje bei krašto apsaugos ministerijos administracijoje taip pat yra nemažai sėkmingai dirbančių moterų.

 

Pasak jos, svarbiausia yra teisė rinktis – auginti vaikus, dedikuoti savo gyvenimą šeimai ar siekti profesinės karjeros.

 

„Džiaugiuosi, kad Lietuvos kariuomenėje vyrams tapo įprasta imti tėvystės atostogų ir moterims leisti siekti karjeros“, – sakė R. Juknevičienė.

 

Krašto apsaugos ministrė birželio 1 d., trečiadienį, susitiks su Izraelio gynybos ministru Ehudu Baraku (Ehud Barak). Tai bus pirmasis Lietuvos ir Izraelio gynybos ministrų susitikimas nepriklausomos Lietuvos istorijoje.

 

 

KAM nuotraukose: ministrė susitiko su Izraelio užsienio reikalų ministru A. Libermanu (1,2), su Izraelio Kneseto Užsienio reikalų ir gynybos komiteto pirmininku Š. Mofazu (4), skaitė pranešimą tarptautinėje moterų lyderių konferencijoje (3), taip pat padėjo vainiką Yad Vašem memoriale holokausto aukoms atminti (5).

2016-10-27 14:04

Martha

We need more intighss like this in this thread.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media