Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
21 26
27 29 31 1 2

 

 

Čagčarano merui perduotas Panevėžio mero laiškas

2011.06.30
image

Birželio 29 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) karių kontingento vadas pulkininkas Nerijus Stankevičius šios provincijos sostinės Čagčarano miesto merui Mohammedui Osmanui Esmatui perdavė laišką nuo Panevėžio miesto savivaldybės mero.

 

Susitikimo metu kartu su laišku Mohammedui Osmanui Esmatui PAG vadas taip pat įteikė Panevėžio miesto vėliavą ir knygą apie Panevėžio kraštą. „Tikiuosi, kad šis, tūkstančių kilometrų atskirtų miestų bendravimas tik prasideda ir ateityje vystysis ir toliau“, – susitikimo metu sakė plk. N. Stankevičius.

 

Bendraudamas su Čagčarano meru, PAG vadas pasakojo apie Panevėžio miestą, kur atvyko dauguma šiuo metu Gore tarnaujančių Lietuvos karių. Ruošdamiesi misijai Afganistane Lietuvos kariai taip pat glaudžiai bendradarbiavo su Panevėžio miesto savivaldybe. Padedant savivaldybei buvo surinkta Goro provincijos vaikams skirta labdara: kanceliarinės priemonės, žaislai, piešiniai, rankdarbiai, kamuoliai. Paramą PAG kariai ateityje planuoja perduoti Goro provincijos mokykloms ir moterų organizacijoms.

 

Susitikimo metu Čagčarano merijos, taip pat Goro provincijos Religinių reikalų, Kultūros ir informacijos departamentų atstovams buvo įteikti motociklai, nupirkit PAG lėšomis.

 

Lietuvos vadovaujama PAG Gore – bendra civilių ir karių misija, NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis, kuri Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

 

Šiuo metu tarnybą Afganistano Goro provincijos sostinėje vykdo tryliktoji Lietuvos karių pamaina, kurios daugumą sudaro kariai iš Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono. Tarptautinėje misijoje Goro provincijoje šio bataliono kariai dalyvauja jau antrą kartą.

 

Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai.

 

Teksto ir nuotraukų autorius – PAG-13 visuomenės informavimo karininkas vyresnysis leitenantas Paulius Babilas.

2012-10-15 17:23

xknvpubhdd

BGZZTA rkohdmhsbbon
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media