Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje paminėta Lietuvos įstojimo į NATO diena

2013.03.29
image

Kovo 29 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovykloje iškilmingos rikiuotės metu buvo paminėta Lietuvos įstojimo į NATO devynerių metų sukaktis.

 

Šią dieną PAG stovykloje viešėjo Vakarų regioninės vadavietės (angl. Regional Command –West, RC-W) Kovinės grupės „Apokalipsė“ vadas pulkininkas leitenantas Jasonas Hallorenas (Jason Halloren) su delegacija, taip pat Lietuvos Respublikos Specialiosios misijos Afganistano Islamo Respublikoje vadovas Gintaras Bagdonas.

 

Kovinės grupės „Apokalipsė“ pagrindinė užduotis – iš oro remti NATO karių vykdomas operacijas Vakarų regioninės vadavietės kontroliuojamoje teritorijoje, kuriai priklauso ir Lietuvos vadovaujama PAG. Tai nuolatinėje parengtyje budinčių karių padalinys, kurie remia PAG veiklą tolimų patrulių ir vykdomų saugumo operacijų metu.

 

PAG-16 vadas pulkininkas Linas Kubilius dėkojo PAG tarnaujantiems Lietuvos, Ukrainos ir Gruzijos kariams už aukštą motyvaciją vykdant užduotis. „Šiandien sukanka devyneri metai, kaip esame NATO nariai. Tai, kad tarnybą atliekame čia, Afganistane – partnerystės šioje organizacijoje rezultatas“, – sakė plk. ltn. L. Kubilius.

 

Rikiuotės metu PAG-16 vadas kartu su plk. ltn. J. Halloren PAG kariams įteikė NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. trump. ISAF) medalius. Tokie NATO medaliai kariams įteikiami už tarnybą misijos rajone daugiau nei tris mėnesius. Taip pat, už nepriekaištingą pareigų misijos rajone vykdymą ir rodomą motyvaciją, padėkos raštais buvo apdovanoti labiausiai pasižymėję PAG kariai.

 

Lietuvos įstojimo į NATO dienos minėjimas stovykloje sutapo su PAG-16 vado plk. ltn. L. Kubiliaus gimtadieniu. Rikiuotės metu PAG-16 štabo viršininkas visų PAG karių vardu pasveikino vadą ir įteikė atminimo dovaną – senovinį durklą, o per visą PAG stovyklą nuvilnijo garsus visų rikiuotėje stovėjusių PAG karių sveikinimas vadui - „Valio! Valio! Valio!”.

 

Šventės išvakarėse, kovo 28 d. PAG-16 stovykloje viešintis Specialiosios misijos vadovas Gintaras Bagdonas Lietuvos kariams skaitė paskaitą apie NATO, po kurios didelę patirtį karybos srityje turintis misijos vadovas atsakinėjo į karių užduodamus klausimus.

 

Afganistano Goro provincijoje veikianti Lietuvos vadovaujama provincijos atkūrimo grupė - bendra civilių ir karių misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų dalis, kuri savo veiklą pradėjo 2005 metais. Afganistane vykstant atsakomybės perdavimo už saugumą nacionalinėms pajėgoms procesui ir į jį įtraukus visą Goro provinciją, nuosekliai didinamas Goro provincijos saugumo pajėgų pasirengimas perimti atsakomybę. Lietuva yra priėmusi spendimą iki 2013 m. pabaigos užbaigti Goro provincijos atkūrimo grupės misiją ir išvesti iš provincijos Lietuvos karius.

 

Šiuo metu Afganistane tarnauja PAG šešioliktoji Lietuvos karių pamaina, kurios daugumą sudaro Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės kariai.

 

Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Čekijos ir Ukrainos atstovai. PAG civilinį elementą sudaro Lietuvos, Japonijos ir JAV atstovai, kurie vykdo ir koordinuoja vystomojo bendradarbiavimo projektus. Lietuvos karių stovykloje taip pat veikia Europos Sąjungos policijos misijos (EUPOL) padalinys, kuris moko teisėsaugos institucijas ir teikia joms konsultacijas.

 

 

PAG-16 informacija

 

Nuotraukos - vyr. ltn. Česlav Bogdan

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media