Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
20 21 22 23 24 26
27 29 31 1 2

 

 

Tarptautinėse operacijose tarnaujantys kariai dalyvavo išankstiniuose Lietuvos Prezidento rinkimuose

2014.04.29
image

Artėjant Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimams tarptautinėse operacijose tarnaujantys Lietuvos kariai vieni iš pirmųjų pasinaudojo teise atlikti pilietinę pareigą ir atiduoti savo balsą už jiems patinkantį kandidatą į šalies vadovo postą. Apie šimtą Afganistane ir Malyje tarnaujančių karių ir Lietuvos specialiosios misijos Afganistane vadovas bei jo pavaduotojas balsavo nuotoliniu būdu.

 

Artėjant rinkimams Lietuvos kariuomenė tradiciškai bendradarbiauja su Lietuvos Respublikos vyriausiąja rinkimų komisija ir organizuoja balsavimo biuletenių siuntimą į tarptautinių operacijų rajonus ir jų grąžinimą į Lietuvą. Parskraidinti į Lietuvą, karių balsavimo biuleteniai užklijuotuose vokuose bus perduoti Vyriausiajai rinkimų komisijai ir pridėti prie kitų Lietuvos piliečių balsų.

 

Įstatymas numato, kad rinkėjai, atliekantys tikrąją karo tarnybą, valstybės tarnybą ar dirbantys pagal darbo sutartis tarptautinėse karinėse operacijose užsienyje, turi teisę balsuoti užsienyje esančiuose kariniuose vienetuose.

 

Atsižvelgdamas į tarptautinėje operacijoje tarnaujančių karių rotacijas ir tai, kad dalis karių negalės išreikšti savo valią rinkimų dieną, Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas organizuoja balsavimą paštu į Lietuvoje vyksiančiuose rinkimuose į šalies vadovo, Seimo ir kitus rinkimus.

 

Šiuo metu Lietuva yra dislokavusi apie 100 karių dvejuose žemynuose: Azijoje  – Afganistane, Turkijoje ir Afrikoje – Malyje ir Centrinės Afrikos Respublikoje. Po karininką Lietuva taip pat yra skyrusi Europos Sąjungos (ES) karinei jūrų operacijai „Atalanta“ prie Somalio krantų (operacinėje vadavietėje Jungtinėje Karalystėje) ir ES karinei operacijai Centrinės Afrikos Respublikoje (operacinėje vadavietėje Graikijoje).

 

 

Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viešųjų ryšių karininkas kpt. Marius Varna, tel. 8 686 35 407.

 

Nuotraukose - kariai balsuoja Afganistane

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media