Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
20 21 22 23 24 26
27 29 31 1 2

 

 

Žinių archyvas (2015 - 03)

Vilniuje diskutuota ypač svarbios energetinės infrastruktūros apsaugos klausimais
2015.03.23
img

Kovo 23 d. Lietuvoje veikiančiame NATO Energetinio saugumo kompetencijos centre įvyko pasitarimas skirtas ypač svarbios energetinės infrastruktūros apsaugai. Pagrindinis pasitarimo tikslas - supažindinti Lietuvos energetikos kompanijas su NATO Energetinio saugumo centro veikla ir pakviesti jas bendradarbiauti dalijantis patirtimi šioje srityje.

null
Grįždami į savo dislokacijos vietą Vokietijoje JAV kariai lankė Lietuvos miestus
2015.03.22
img

FACEBOOK nuotraukų galerija

 

Vaizdo medžiaga (Vilnius, aut. E. Žygaitis)

Vaizdo medžiaga (Saločiai)

 

Pratybų laikotarpį Baltijos šalyse baigusios JAV rotuojamų pajėgų pamainos kariai su savo karine technika sausumos keliais grįžta į savo nuolatinę dislokacijos vietą Vokietijoje.

 

Prisistatymai visuomenei prasidėjo Vilniuje, Kaune ir Alytuje. Vilniečius pasveikino Lenkijos karinių oro pajėgų naikintuvai ir amerikiečių AH-64 Apache sraigtasparniai.

 

Kovo 22–24 dienomis pakeliui į Vilseką JAV sausumos pajėgų 3-ojo eskadrono kariai užsuks į Saločius, Pasvalį, Panevėžį, Marijampolę. Čia drauge su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų kariais amerikiečiai bendraus su gyventojais, pristatys ir aprodys jiems savo techniką ir ginkluotę.

null
SAVAITĖS KARYS. Karė savanorė Jolita Pilinkaitė-Švenčionė: „Ugdyti stiprų charakterį – visiems naudinga“
2015.03.20
img

Trumpas dosjė:

Tarnybos vieta: Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos rinktinės 803-oji pėstininkų kuopa.

Laipsnis : eilinė

Išsilavinimas: M. Riomerio universiteto teisės bakalauro ir Europos Sąjungos teisės magistro laispsniai.

Pomėgiai: plaukimas, bėgimas

null
Budinčių taikos meto pajėgų kariai treniravosi Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje
2015.03.20
img

Kovo 18-21 d. Kaišiadorių rajone vyko planuotos Taikos meto užduočių operacinių pajėgų Sausumos pajėgų elemento trečios pamainos padalinių karių pratybos. Jų metu kariai treniravosi su kitomis institucijomis ir vykdė valstybinės reikšmės objekto Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės apsaugos sustiprinimą.

null
Pasirašyta Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos sakaliukų sąjungos bendradarbiavimo sutartis
2015.03.20
img

Kovo 20 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lietuvos sakaliukų sąjungos pirmininkas Romas Turonis pasirašė bendradarbiavimo sutartį jaunimo pilietiškumo ugdymui.

null
Seimas pritarė šaukimui į devynių mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą
2015.03.19
img

Kovo 19 d. Seimas skubos tvarka pritarė Lietuvos kariuomenės principinės struktūros ir personalo ribinių skaičių 2015–2020 metais įstatymo pakeitimo projektui, sudarančiam galimybę jau nuo šių metų pradėti šaukimą į devynių mėnesių nuolatinę privalomąją karo tarnybą.

 

Pirmąjį šaukimą planuojama pradėti šių metų  antrąjį pusmetį, kasmet pašaukiant nuo 3 000 iki 3 500 karių.

null
Mokomajame pulke lankėsi Lietuvos Prezidentė D. Grybauskaitė
2015.03.17
img

Vaizdo medžiaga (aut. Lukas Kalvaitis)

 

Kovo 17 d. Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje lankėsi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pulke Prezidentę lydėjo ir su kariais susitiko krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas.

 

null
Vokietija siųs savo karius pratyboms Lietuvoje
2015.03.17
img

Kovo 17 d. su vizitu Vilniuje besilankantis Vokietijos Sausumos Pajėgų vado pavaduotojas generolas leitenantas Joergas Vollmeris (Jörg Vollmer) susitikime su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku patvirtino, kad Vokietija šiais metais pratyboms Lietuvoje planuoja atsiųsti savo rotacines pajėgas ir karinę techniką. Vizito metu taip pat aptarti regioninio saugumo klausimai, Vokietijos įsitraukimo į karines pratybas Baltijos valstybėse, Lietuvoje planuojamo steigti NATO pajėgų integravimo vieneto ir ginkluotės įsigijimo klausimai.

null
NATO Specialiųjų operacijų pajėgų pratybose buvo tobulinama NATO ir nacionalinių vienetų sąveika
2015.03.17
img

 

Geopolitinė aplinka ir besikeičiančios karinės taktikos koreguoja NATO pajėgų veikimo principus ir procedūras. Tai buvo aptarta šių metų kovo mėnesį Vilniuje vykusiose Baltijos regiono šalių Specialiųjų operacijų pajėgų vadovybių pratybose.

 

NATO Specialiųjų operacijų vadavietės organizuotose pratybose daug dėmesio buvo skirta NATO Greitojo reagavimo pajėgų (angl. NATO Responce Force) sąveikai su nacionaliniais ir partnerių specialiųjų operacijų pajėgų kariniais vienetais.

null
Reagavimo į orlaivius ir laivus prie Baltijos valstybių sienų duomenys. 2015 03 09-15 d.
2015.03.16
img

Per kovo 8–15 d. laikotarpį Baltijos valstybių oro erdvę saugantys NATO oro policijos naikintuvai kilo vieną kartą atpažinti ir palydėti prie Baltijos valstybių sienų skridusių Rusijos Federacijos orlaivių.

 

Atpažintas ir palydėtas Rusijos karinis degalų papildymo orlaivis IL-78, kuris tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skrido maršrutu iš Rusijos žemyninės dalies į Kaliningradą pagal iš anksto suderintą planą, su autoatsakikliu, ryšį palaikė.

 

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media