Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Paskelbta Lietuvos gynybos žvalgybos ataskaita ir grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas

2015.03.30
image

Kovo 30 d. Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos (AOTD prie KAM / AOTD) paskelbė visuomenei veiklos ataskaitą ir grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą.

 

2014 m. departamento žvalgybos ir kontržvalgybos veiklai buvo išskirtiniai – Rusijos ir Ukrainos konfliktas ir, lyginant su 2013 metais, išaugęs Rusijos karinis aktyvumas Baltijos regione buvo vieni iš labiausiai mūsų regioną destabilizuojančių veiksnių. Tačiau AOTD vertinimu, Rusija kol kas išlieka nepajėgi pradėti plataus masto konvencinį karinį konfliktą prieš NATO. Nepaisant to, Rusija vysto karinius pajėgumus ir siekia sukurti pajėgas, gebančias kovoti su bet kokiu priešu.

 

Taip pat didėjo informacinių ir kibernetinių atakų ir incidentų mastas. Ne mažiau svarbu buvo identifikuoti ir užkardyti užsienio valstybių žvalgybos, saugumo tarnybų, su jomis susijusių organizacijų ir asmenų veiklą, kuria galėjo būti pažeistas valstybės suverenitetas, nacionaliniai interesai ir šalies gynybinė galia.

 

Visuomenei pateiktame grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime, tradiciškai skelbiama atnaujinta šnipinėjimo programos techninė analizė, pagal kurią įmonių ar įstaigų informacinių technologijų specialistai bei privatūs asmenys gali patikrinti savo įstaigos kompiuterių tinklus ir asmeninius kompiuterius.

 

Veiklos ataskaitą ir grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą galite rasti Krašto apsaugos ministerijos tinklalapyje www.kam.lt, AOTD skiltyje.

 

Vieša informacija apie žvalgybos institucijų veiklą bei grėsmes nacionaliniam saugumui teikiama kasmet vadovaujantis Žvalgybos įstatymo nuostatomis.

 

Pagal Lietuvos Respublikos žvalgybos įstatymą AOTD yra įpareigotas skelbti veiklos ataskaitą ir grėsmių vertinimą visuomenei.

 

Pastaba žiniasklaida:

 

Kovo 30 d., pirmadienį 13 val. Spaudos konferencijų salėje (Seimo II rūmai) visuomenei bus pristatytos Lietuvos žvalgybos institucijų viešos veiklos ataskaitos. Pristatant Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimus dalyvaus krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, AOTD direktorius pulkininkas Alvydas Šiuparis.

(Dėl spaudos konferencijos inf. LR Seime:  8 5 239 6666).

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media