Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Savanoriškai privalomąją karo tarnybą norintis atlikti Ignas: „Noriu išmokti kariškos drausmės ir būti pasiruošęs ginti savo gimtąją šalį“

2015.03.31
image

Kovo 27 d. paskelbus, kad šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pradedamas gegužės 11 d., į regioninius Karo prievolės ir komplektavimo skyrius jau atėjo pirmieji jaunuoliai, savanoriškai norintys atlikti nuolatinę devynių mėnesių privalomąją pradinę karo tarnybą.

 

Iki šios dienos prašymus atlikti karo tarnybą jau yra pateikę 32 kandidatai, iš jų dvi merginos. Šiuo metu daugiausiai norinčių atlikti karo prievolę yra Vilniaus ir Šiaulių regionuose.

 

Kovo 31 dieną prašymą pateikęs 19-metis Ignas sako, kad kariu svajojęs būti dar nuo vaikystės. „Norėjau dar anksčiau užsirašyti, tačiau vis pasitaikydavo kliūčių. Noriu išmokti kariškos drausmės, įgyti naujų žinių bei įgūdžių ir būti pasiruošęs ginti savo gimtąją šalį,“ – savo pasirinkimu įsitikinęs Ignas. Kaune gyvenantis vaikinas šiuo metu savarankiškai mokosi kurti interneto svetaines. Jis ragina ir kitus jaunuolius būti patriotais ir užsirašyti, kai tik atsiras galimybė ir nelaukti, kol bus pašaukti.

 

„Džiugu, kad daugėja jaunuolių, savanoriškai pasiryžusių atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Devynių mėnesių tarnyba neapsiribos vien kariškomis žiniomis. Jaunuoliams ji bus tikro gyvenimo patirtis: jiems bus patikėta ne tik atsakomybė už save, už savo draugus, bet ir paskirtos užduotys, kurias atlikdami jie taps tvirtomis asmenybėmis“, – sako Krašto apsaugos savanorių pajėgų Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus viršininkas majoras Žygimantas Adamonis.

 

Nors oficiali šaukimo pradžia yra tik gegužės mėnesį, Lietuvos kariuomenė kviečia visus vaikinus ir merginas nuo 18 iki 38 metų, kurie nori savanoriškai atlikti pareigą Tėvynei, jau dabar  registruotis artimiausiuose Karo prievolės administravimo skyriuose. Atėję savanoriškai jie turės pirmenybę pasirinkti norimą tarnybos vietą.

 

Į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pirmiausia bus šaukiami jaunuoliai, kurie patys pareikš norą atlikti tarnybą. Tik nesurinkus nustatyto skaičiaus savanoriškai atvykusių atlikti karo tarnybą, toliau privaloma tvarka bus šaukiami karo prievolininkai nuo 19 iki 26 metų (įskaitytinai). Šauktinių sąrašas bus sudaromas atsitiktine tvarka naudojantis kompiuterių programa.

 

Šiais metais planuojama pašaukti 3 tūkst. jaunuolių – dalis jų ateis savo noru, dalis bus pašaukti.

 

Išsamesnė informacija apie šaukimo tvarką bus nuolat atnaujinama Krašto apsaugos ministerijos interneto svetainėse www.karys.lt  ir www.kam.lt, teikiama tel. 8 800 12340, atvykus arba paskambinus į regioninius Karo prievolės ir komplektavimo skyrius.

 

Visų regioninių Karo prievolės ir komplektavimo skyrių buveinės, adresai, telefonų numeriai pateikti čia.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media