Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

J.Olekas: ''Būtina gilinti NATO ir Ukrainos bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje''

2015.04.20
image

Dalyvaudamas NATO savaitės Ukrainoje atidarymo renginyje Ukrainos nacionaliniame gynybos universitete, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pabrėžė, kad Rusijos karas Ukrainoje tapo perspėjimo signalu visai Europa ir NATO.

 

„Viena svarbiausių Ukrainos pamokų Europai ir visai NATO yra tai, kad Europos saugumas ir ateitis neįmanoma be saugios ir klestinčios Ukrainos ir dėl to būtina gilinti NATO ir Ukrainos bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje“, – sakė J. Olekas atidarymo renginyje.

 

Kaip svarbią pamoką, ministras pabrėžė būtinybę Ukrainai reformuoti saugumo ir gynybos sektorių, kuriant veiksmingas ginkluotąsias pajėgas.

 

Pasak ministro, kaip niekad iki šiol visas NATO Aljansas ir atskiros NATO narės pasirengusios suteikti Ukrainai paramą reformų kelyje. Ministras J. Olekas taip pat pabrėžė, kad Lietuva visuomet buvo tarp aktyviausių gilesnio ir platesnio gynybinio bendradarbiavimo su Ukraina rėmėjų. Tuo pačiu ministras pabrėžė Lietuvos pasirengimą didinti paramą Ukrainos reformoms.

 

NATO savaitės Ukrainoje programą organizuoja ir koordinuoja NATO gynybos koledžas ir NATO viešosios diplomatijos padaliniai Ukrainoje, bendradarbiaudami su NATO kontaktinės ambasados Ukrainoje funkcijas vykdančia Lietuvos ambasada ir Ukrainos institucijomis.

 

Balandžio 20-21 d. krašto apsaugos ministras J. Olekas ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas  su  oficialiu vizitu lankosi Ukrainoje.

 

Nuotraukos aut. Viktorija Cieminytė

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media