Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

Bus tikrinama, kaip veikia Lietuvos kariuomenes mobilizacijos sistema

2015.04.01
image

Jau šią savaitę 1 tūkst. Lietuvos kariuomenės parengtojo rezervo karių iš Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Marijampolės apskričių gaus šaukimo pranešimus balandžio 23 d. atvykti į nurodytus šaukimo punktus. Per vieną dieną vyksiančias mobilizacijos pratybas bus sutikslinami rezzervo karių asmeniniai duomenys ir tikrinama sveikatos būklė tinkamumui privalomajai karo tarnybai dalinės mobilizacijos atveju nustatyti.

 

Į šias pratybas kviečiami parengtojo rezervo kariai, jau anksčiau įgiję pagrindinį karinį parengtumą. Tuo siekiama patikrinti, kaip funkcionuoja personalo rezervo mobilizacinės sistema.

 

„Pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje rengiamomis tokiomis pratybomis sieksime patikrinti, kaip veikia mobilizacijos sistema. Šiomis pratybomis taip pat nustatysime trūkumus, atnaujinsime prievolininkų duomenis ir išsiaiškinsime preliminarų atvykstančių rezervo karių skaičių. Mums svarbu žinoti, koks procentas mobilizuojamųjų rezervistų prireikus galėtų laiku prisistatyti į šaukimo punktus“, – sako Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis. Pasak jo, gauti pratybų rezultatai leis daryti išvadas dėl Lietuvos kariuomenės mobilizacijos sistemos efektyvumo ir jos tobulinimo.

 

„Labai svarbu, kad mobilizacijos sistema sklandžiai veiktų ne tik organizuojant rezervo karių pašaukimą į privalomąją karo tarnybą, bet ir juos aprūpinant, formuojant karinį vienetą. Ypač svarbus mobilizacijos elementas yra sąveika su civilinėmis institucijomis ir ūkio subjektais“, – apie pratybų svarbą pasakojo brg. gen. V. Tamošaitis.

Šių pratybų metu bus pasitelkti savivaldybių sveikatos priežiūros įstaigų medikai, kurie įvertins parengtojo rezervo karių sveikatą ir nustatys jų tinkamumą karo tarnybai mobilizacijos atveju. „Mums labai svarbu įvertinti Lietuvos gyventojų, rezervo karių ir darbdavių požiūrį į pilietinę pareigą“, – sako brg. gen. V. Tamošaitis.

 

Šaukimo pranešimus gavę parengtojo rezervo kariai bus kviečiami prisistatyti į specialiai pratyboms įkurtus šaukimo punktus.

 

Sutikrinus asmens duomenis rezervo kariai bus siunčiami pas gydytojus, kurie šaukimo punkte vertins parengtojo rezervo kario sveikatos būklę, analizuos archyvinius duomenis apie persirgtas ligas, atsižvelgs į pateiktus medicininius dokumentus, nusiskundimus. Gydytojas priims ekspertines išvadas dėl asmens tinkamumo privalomajai karo tarnybai mobilizacijos atveju. Jei rezervo karys turės sveikatos sutrikimų, kurie patenka į Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintą ligų sąrašą, jis bus atleistas nuo karo tarnybos arba numatyta atidėti šią tarnybą tam tikram laikui.

 

Pratybose parengtojo rezervo kariai turės progą iš arčiau susipažinti su šiuo metu Lietuvos kariuomenėje naudojama modernia karine technika, ginklais, pabendrauti su kariais apie šiandieninės tarnybos ypatumus, naujoves, tarnybos būdus, kt.

 

Šaukimo pranešimai atvykti į pratybas siunčiami tiems parengtojo rezervo kariams, kurie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą Lietuvoje. Pašauktiems kariams bus kompensuojamos kelionės, maitinimosi išlaidos, išmokami dienpinigiai.

 

Šis mobilizacinės sistemos patikrinimas – pirmoji šių metų didžiausių nacionalinių pratybų „Žaibo kirtis 2015“ dalis. Jos vyks gegužės mėnesį.

 

Mobilizacines pratybas planuojama organizuoti ir ateityje ir mokyti kariuomenės, civilinių institucijų personalą veikti mobilizacijos metu.

 

Mobilizacija – valstybės, savivaldybių institucijų ar įstaigų ir ūkio subjektų veiklos pertvarkymas, taip pat karo prievolininkų šaukimas į privalomąją karo tarnybą valstybei ginti ir (ar) Lietuvos Respublikos tarptautiniams įsipareigojimams vykdyti.

 

Šaukimo punktai:

 

Klaipėdos regioninis karo prievolės ir komplektavimo skyrius – Vytauto g. 5, Klaipėda;

Karaliaus Mindaugo husarų batalionas – Pajuosčio k., Panevėžio r.;

KASP Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinė – Pakruojo g. 49, Šiauliai;

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas - Vytauto g. 72, Marijampolė.

 

Pastaba žiniasklaidai:

 

Balandžio 2 d. 10 val. Jungtiniame štabe (Kapsų g. 44, Vilnius) rengiama spaudos konferencija, kurioje Jungtinio štabo viršininkas žiniasklaidai pristatys pratybas. Norintieji dalyvauti kviečiami registruotis pas kapitoną Donatą Suchockį el. paštu [email protected] arba mob. 8 686 28035 iki balandžio 2 d. 9.30 val.

 

Nuotr. aut. - Ieva Budzeikaitė (archyvo)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media